Juniorka zajímavý zápas nezvládla

(08.08.2013) Posun kupředu oproti ostatním zápasům, bohužel Třinečtí opět zůstali bez bodu. Velmi dobrý výkon plný šancí na obou stranách nabídl stovce diváků zajímavý zápas. Výsledek lépe vyzněl pro Znojmo, ale Třinec byl rovnocenným soupeřem po většinu utkání.

4.kolo, čtvrtek 8.8.2013
1:3
(0:2)
1. SC Znojmo FK
Branky a asistence: 5. Bronislav Stáňa (as. Václav Tomeček), 23. Miloš Reljič (0:2), 52. Emir Zeba (0:3), 63. Petr Cigánek (1:3). Rozhodčí: Zbyněk Proske - Miroslav Záloha, Jan Nesrsta. Žluté karty: Jiří Cienciala - Marko Jurič.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Buba - Marek Dawid, Petr Cigánek, Marek Samek, Ondřej Byrtus (72. David Musiol) - Radek Hála (85. Jiří Cienciala), Marek Kyselý, Tomáš Voves, Marek Machala (46. Martin Vlachovič) - Dennis Christu (69. Filip Buryan), Marek Švábík (90. Marek Cienciala). Trenér: Kamil Papuga.
1. SC Znojmo FK: Jiří Doleček - Daniel Hlávka, Marko Jurič, Lukáš Hrazdílek, Daniel Melecha - Emir Zeba (67. Filip Holčapek), Bronislav Stáňa - Václav Tomeček, Luděk Juhaňák (76. Thahn Le Minh), Patrik Hrošovský - Miloš Reljič (84. Daniel Hověz). Trenér: Tibor Duda.
Počet diváků: 105

Znojemští přijeli do Třince s mixem mladíků a zkušených hráčů. Do sestavy zapojili pět starších hráčů ročníku 1993. Podobnou skladbu zvolil i domácí trenér Kamil Papuga.

Domácí opět doplatili na nevydařený úvod utkání. Už v 5. minutě dokázal Buba zakročit proti prudké ráně Tomečka, ovšem na dorážku z kopačky Bronislava Stáni už neměl nárok a Třinec prohrával.

Poté se hra vyrovnala, Třinečtí častěji drželi balón na kopačkách, ale do vážnějších příležitostí se nemohli dostat.

Těžká rána pro hutníky přišla ve 23. minutě. Miloš Reljič se prokličkoval po levé straně až na hranici vápna a poté krásnou střelou ke vzdálenější tyči podruhé uzemnil stovku diváků na třineckém stadionu.

Výsledek 0:2 vydržel až do konce poločasu, i když na jeho změnu bylo dost příležitostí. Cigánek hlavou, ani Machala nedokázali uklidit balón za záda Dolečka. Na druhé straně neuspěl Stáňa nebo Tomeček.

Trenér Papuga oživil hru střídáním Vlachoviče za Machalu. Čerstvý hráč s číslem 7 několikrát pozlobil znojemskou defenzívu, neboť domácí chtěli s výsledkem ještě něco udělat.

Hned v úvodu druhého dějství měl velmi dobrou možnost na zakončení z přímého kopu právě výše jmenovaný. Kroucený balón trefil jen plot za znojemskou svatyní.

Co nedokázal Vlachovič, to dokázal znojemský Emir Zeba. Jeho přímý kop z hranice vápna se zastavil až v síti Bubovy brány – 0:3.

Třígólové vedení Znojma už nabízelo otázku, kolik to skončí, nakonec se debakl nekonal, a kdyby domácí proměnili většinu šancí, mohli se radovat minimálně z bodu.

Neúspěšní v koncovce byli Kyselý (tečovaná střela skončila těsně nad břevnem) a Christu (po rohovém kopu zakončil na vzdálenější tyč, Doleček vyrazil).

Úspěch slavil až další rohový kop ze 63. minuty. Švábíkův centr se dostal na druhou tyč, kde domácí vyvolali závar, ze kterého vytěžil gólovou trefu zkušený stoper Petr Cigánek.

Další góly mohli přidat Buryan (po přihrávce do volného prostoru pálil zbrkle), Hála (z levé strany nastřelil gólmana Dolečka), nebo Kyselý (minul bránu). Ani hosté nebyli bezzubí. Svou druhou trefu si mohl z podobné pozice jako Hála zajistit Stáňa (Buba vyrazil).

I neúspěch Stáni stačil Jihomoravanům k exportu všech bodů z třineckého stadionu Rudolfa Labaje. Třinečtí i přes výpadek na začátku odehráli jeden ze svých nejlepších utkání a z dosavadních čtyř utkání byli nejblíže k bodům.