Juniorská přestřelka pro Liberec

(31.08.2015) Sedm gólů viděli diváci, kteří navštívili utkání Juniorské ligy mezi Libercem a Třincem. Slezané bohužel po celý zápas tahali za kratší konec a v bitvě pod Ještědem prohráli 4:3.

6.kolo, pondělí 31.8.2015
FC Slovan Liberec
4:3
(1:1)
Branky: 17. Daniel Dydowicz (1:0), 36. Tomáš Pustka (1:1), 54. Lukáš Kaiser (2:1), 67. Daniel Dydowicz (3:1), 75. Martin Krejčí (vlastní, 3:2), 81. Nicolas Tabeira (4:2), 90+2. Peter Šenk (4:3). Rozhodčí: Ondřej Pechanec - Michal Myška, Jakub Šimáček. Žluté karty: Dominik Šustr - Peter Šenk.
FC Slovan Liberec: Jan Konečný - Won Che Bong (62. Martin Čuřík), Dominik Šustr, Martin Chlumecký, Ondřej Bláha, Jan Sýkora (46. Lukáš Kaiser), Ondřej Machuča (57. Karel Knejzík), Daniel Dydowicz, Tomáš Bělíček (46. Filip Henzl), Denis Frimmel, Martin Krejčí (77. Nicolas Tabeira). Trenér: Pavel Čapek.
FK Fotbal Třinec: Jiří Orawski - Peter Šenk, Marek Minařík, Peter Kučera (87. Michal Lanc), Tomáš Knötig - David Martynek, Tomáš Pustka (46. Mario Latocha), Martin Samiec, Lukáš Foitzik, Pavol Zimka (82. Jakub Puczok) - Daniel Černý. Trenér: Lubomír Vašek.
Počet diváků: 50

Zápasy mezi juniorkami Třince a Liberce nabízely především na severu Čech vyrovnané duely a nejinak tomu bylo i dnes. Trenérské duo Martin Zbončák – Lubomír Vašek přicestovalo do Liberce i se zkušeným Knötigem a ostrostřelcem Černým.

Stejně tak Liberec nasadil několik zkušených hráčů. Velkou hrozbou byl kanonýr Denis Frimmel, který v loňském ročníku nastřílel dvacet gólů. Letos se zapsal mezi střelce pouze jednou, přesto do zápasu nastoupil s kapitánskou páskou a v sedmnácté minutě přihlížel první brance zápasu, když střelu Sýkory vyrazil Orawski pouze před Daniela Dydowicze a hráč Slovanu s klidnou hlavou uklidil míč do třinecké brány.

Vyrovnat mohl ve 31. minutě Martynek poté co se uvolnil v šestnáctce, ale jeho prudkou střelu gólman Konečný vyrazil. Skórovat se povedlo až po pěkném centru Šenka z pravé strany zakončujícímu Tomáši Pustkovi.

V závěru první půle mohl vrátit vedení na libereckou stranu kapitán Frimmel, který obral o míč brankáře Orawského, jenže míč do odkryté třinecké brány neposlal.

Pytel s góly se roztrhl po změně stran. V 54. minutě zakončil akci Krejčího Lukáš Kaiser a Liberec znovu vedl. V 67. minutě to vypadalo s hosty ještě hůř, neboť domácí utekli do přečíslení dva na jednoho, Daniel Dydowicz poslal na párek třineckého obránce a prudkou střelou přidal třetí branku svého celku.

Následovala třinecká chvíle. Latochovu ránu ještě brankář Konečný vyrazil na roh, ale po jeho rozehrání hlavičkoval do vlastní brány Martin Krejčí a Třinec prohrával už pouze o gól.

O třech bodech pro domácí definitivně rozhodla 81. minuta. Samostatný průnik třineckou defenzívou zakončil střídající Nicolas Tabeira a vrátil domácím dvoubrankové vedení.

Výsledek v nastaveném čase kosmeticky upravil Peter Šenk, jehož centr z pravé strany překvapil brankáře Konečného a zapadl do liberecké brány.

Přestože třinečtí mladíci prohráli, na severu Čech zanechali dobrý dojem a už v neděli se mohou těšit na domácí zápas, kdy od 11 hodin přivítají na stadionu Rudolfa Labaje Viktorii Plzeň.