Kroměříž byla dobrým soupeřem, ale Třinec zvítězil

(18.05.2013) Povinné, ale strašně těžké vítězství. Svěřenci trenéra Miroslava Kouřila si připsali do tabulky další tři body po vítězství 2:0 s Kroměříží. O výsledku rozhodl první poločas, ve kterém Třinečtí zasadili soupeři oba údery.

26.kolo, sobota 18.5.2013
2:0
(2:0)
SK HS Kroměříž
Branky: 18. Martin Motyčka (as. Pavel Malíř, 1:0), 24. Tomáš Gavlák (as. Martin Motyčka, 2:0). Rozhodčí: Petr Klíma - Petr Caletka, Valter Boček. Žluté karty: Václav Juřena, Josef Čtvrtníček - Martin Dupkala, Tomáš Strašák.
FK Fotbal Třinec: Václav Bruk - Petr Joukl, Martin Švec, Michael Hupka, Pavel Eismann - Pavel Malíř (76. Tomáš Matoušek), Marek Kyselý (89. Marek Samek), Martin Motyčka, Václav Juřena (87. Daniel Klimas) - Tomáš Gavlák, Josef Čtvrtníček. Trenér: Miroslav Kouřil.
SK HS Kroměříž: Jakub Marák - Ondřej Stojaník, Ondřej Šilinger, Radovan Budín, Ladislav Nevřala - David Handl (80. Martin Janečka), Jiří Perůtka - Zdeněk Šturma, David Steiner, Martin Dupkala (62. Tomáš Strašák) - Petr Janča. Trenér: Roman Sklenář.
Počet diváků: 570

Další gólostroj se nekonal. Třinečtí v zápase s dvanáctou Kroměříží měli až na dva případy střeleckou mušku příliš vychýlenou. Střelecky si nevedli ani Slávisté, ale o tom již v dalším průběhu.

Už s Martinem Lipčákem na lavičce naskočili domácí do dalšího zápasu, který se dal označit slovy „povinné body“. Ty se nakonec získat podařilo, ale z úvodní čtvrthodiny vytěžili více Hanáci.

Už v 6. minutě se objevil před Brukem exslovácký Šturma, jenže čerstvě jednatřicetiletého gólmana nepřelstil. Stejný hráč o dalších šest minut později vyslal do dobré pozice Dupkalu, kroměřížský útočník na třineckého gólmana vypustil nepříliš těžkou střelu.

Když to nešlo na jedné straně, šlo to na druhé. Centr Malíře z pravé strany usměrnil hlavou do levé poloviny brány Martin Motyčka a dostal hutníky do vedení.

Hned na to se z pravé strany dral na Marákovu svatyni Gavlák, místo přihrávky volil střelu, což byla chyba a bránu Kroměříže přestřelil.

Lépe si vedl ve 24. minutě. Střelec první branky Motyčka se s míčem dostal až na pravý kraj vápna a přihrávkou do středu šestnáctky našel číhajícího Tomáše Gavláka. Třinecký útočník neváhal, vystřelil z první a trefil odkrytý prostor hostující brány – 2:0.

Domácí se uklidnili a vytvářeli si další šance. Eismann se svým driblingem prokličkoval do střelecké pozice, ale přízemní střelou minul branku sešívaných, stejně si vedl i Malíř.

Největší šanci zápasu měli svěřenci trenéra Sklenáře v 39. minutě. Rozehrávku Bruka na Švece zachytil Šturma, se spoluhráčem se rázem ocitli v situaci dva na Bruka. Šturma se rozhodl udělat kličku třineckému brankáři, po kontaktu se Švecem ztratil rovnováhu a už nedokázal přesně zakončit.

Ani po přestávce se obraz hry nezměnil. Třinečtí častěji drželi míč na svých kopačkách a soupeře nepouštěli do mnoha příležitostí. Naopak několik si jich vytvořili i díky soupeřovým chybám.

Příkladem budiž situace z 53. minuty, kdy nepříliš důraznou malou domů z hlavy Stojaníka zachytil před Marákem Juřena, jedním kopnutím se snažil trefit bránu, ale chybělo pár centimetrů.

Další šanci měli domácí v 58. minutě. Joukl prošel z pravé strany do vápna, namířil si to středem do střelecké pozice, ale Stojaník neudržel nervy a poslal Joukla na zem – penalta, druhá v sezóně. Míč si postavil Gavlák, ale trefil pouze tyč!

Největší vzruch přinesla 73. minuta. Po centru Malíře hlavičkoval do břevna Čtvrtníček, míč se odrazil ke Stojaníkovi, který nepochopitelně vrátil balón do brány. Marák měl co dělat, aby balón udržel na brankové čáře. Celou akci dokončil křížnou střelou přes malé vápno Juřena. Ještě v téže minutě se po centru Eismanna trefil do tyče Gavlák!

V poslední čtvrthodině měli domácí ještě dvě šance. Čtvrtníčkovu střelu zpoza vápna srazil Stojaník se štěstím nad bránu a tři minuty před koncem základní hrací doby si Juřena udělal brankáře Maráka, balón ještě zachytil Motyčka, ale při zpracování před odkrytou bránou fauloval.

I přes nevyužité šance si Třinečtí připsali na své konto k šestapadesáti bodům další tři a do středy budou mít minimálně pětibodový náskok. Jestli nebude vyšší, o tom rozhodne nedělní zápas mezi béčkem Olomouce a Frýdkem-Místkem.