Na závěr drtivé vítězství

(22.05.2016) Překvapivým a výrazným vítězstvím 4:0 nad Slavií zakončili letošní ročník Juniorské ligy naši fotbalisté. Sešívaným tímto výsledkem částečně oplatili podzimní porážku 6:0 z Prahy a osladili si závěrečné loučení. Pro některé hráče působení u juniorského týmu končí.

33.kolo, neděle 22.5.2016
4:0
(1:0)
SK Slavia Praha
Branky: 9. Sylvanus Nimely (1:0), 61. Oliver Augustini (2:0), 64. Pavel Hloch (3:0), 82. Martin Samiec (4:0). Rozhodčí: Pavel Julínek - Jan Paták, Petr Antoníček. Žluté karty: Oliver Augustini - David Broukal.
FK Fotbal Třinec: Ondřej Bocek – Tomáš Benetka, Pavel Hloch, Peter Kučera, Jakub Kalfas – Lukáš Salachna, Lukáš Foitzik (70. Michal Lanc) – Oliver Augustini (77. Marcin Žyla), Martin Samiec (84. Marcel Stříž), David Martynek (70. Arkadiusz Jaworski) – Sylvanus Nimely (70. David Králíček). Trenér: Kamil Papuga.
SK Slavia Praha: Roman Přibyl (77. Marek Danko) – Václav Schulz (64. Jiří Heřman), David Broukal, Jan Möglich, Jan Žárský – David Vavrouš, Ondřej Kocourek – Jan Štohanzl, Pavel Vávra (70. Matyáš Písačka), Daniel Krejdl (46. Ondřej Pek) – Oskar Fotr. Trenér: Michal Petrouš.
Počet diváků: 45

Závěr sezóny zvládli třinečtí mladíci na výbornou. Po vítězství v Jablonci v poměru 3:0 se se stejnou chutí vrhli i na posledního soupeře v tomto ročníku. Do Pražanů se pustili s cílem vyhrát dnešní utkání.

Už v 7. minutě mohl otevřít skóre po Augustiniho rohovém kopu zakončující Kučera, jenže pár centimetrů scházelo, aby míč špičkou kopačky přizvedl nad ležícím brankářem Přibylem. Domácí si tak na gólovou radost museli počkat ještě o dvě minuty déle. Augustinův centr z pravé strany našel ve vápně volného Sylvanuse Nimelyho a mladý liberijský útočník nedal gólmanovi Slavie žádnou šanci.

Ještě lépe mohlo být pro domácí po půlhodině hry, kdy Augustini běžel sám na gólmana, ale ten jeho střelu vyrazil, stejně tak si poradil s pokusem Samiece po přihrávce Martynka.

Sešívaní se poprvé vážněji ukázali až deset minut před koncem první půle. Fotr dostal přihrávku za obranu, ale Bocek jeho střelu tělem lízl tak dobře, že míč o pár centimetrů minul pravou tyč jeho brány.

Velké štěstí měli domácí po změně stran, konkrétně v 54. minutě, kdy Štohanzlův přímý kop třinecká zeď přizvedla, míč se však dostal k Broukalovi, jehož pumelici famózně zkrotil Bocek.

V 60. minutě fauloval na polovině hřiště rozběhnutého Nimelyho Broukal, za což viděl žlutou kartu. Z následného přímého kopu se míč dostal v šestnáctce k volnému Oliverovi Augustinimu, který tvrdou střelou vrátil odražený míč do svatyně Pražanů.

Třinečtí byli při chuti a po další standardní situaci, konkrétně rohovém kopu Martynka, gólman Přibyl míč vyrazil pouze na hranici šestnáctky k Pavlu Hlochovi a domácí obránce střelou po zemi se štěstím procedil míč za brankovou čáru.

Vedení 3:0 jako by domácím nestačilo a mermomocí chtěli soupeři dorovnat podzimní porážku 0:6. V 75. minutě byl blízko střídající Králíček, který se zjevil sám před Přibylem, jenže obhodit gólmana Slavie se mu nepodařilo.

Za to v 82. minutě uspěl Martin Samiec. Třinecký mladíček přeloboval náhradního brankáře Danka, hosté sice stačili odvrátit míč letící do brány, jenže balón se znovu ocitl na noze Samiece, který už na druhý pokus nezaváhal.

Na potupných 5:0 mohl upravit o tři minuty později Stříž, jenže Danko nabral při sprintu dopředu takovou rychlost, že Stříž nestačil dobře zpracovat kolmici od spoluhráče.

Třinečtí mladíci si v posledním utkání připsali na své konto nejvyšší vítězství v sezóně, zároveň pro sešívané to byla nejvyšší porážka. Tým trenéra Kamila Papugy je momentálně na 13. místě. Pohoršit si může o jednu příčku v případě vítězství Bohemians v posledním utkání.