Na závěr vítězně s Karvinou

(21.01.2014) V závěrečném utkání skupinové fáze Tipsport ligy zvítězili svěřenci Karla Kuly nad Karvinou 2:1, díky gólům po změně stran. Třinecké góly vstřelili Hupka s Matouškem, navíc brankář Rohel vyrazil pokutový kop Hottka. Po vítězství Baníku Ostrava nad Frýdkem-Místkem 4:2 se Třinečtí umístili na třetí příčce.

TC-3, úterý 21.1.2014
2:1
(0:0)
MFK Karviná
Branky: 59. Michael Hupka (1:0), 69. Richard Vaněk (1:1), 78. Tomáš Matoušek (2:1).
FK Fotbal Třinec: I. poločas: Lukáš Paleček - Michal Velner, Jan Krejčí, Benjamin Vomáčka, Tomáš Matoušek - Pavel Malíř, Jaroslav Málek, Miroslav Ceplák, Martin Motyčka, Oldřich Kostorek - Tomáš Gavlák. II. poločas: Pavel Rohel - Petr Lisický, Jan Malík, Marek Čelůstka, Tomáš Matoušek - Pavel Malíř, Michael Hupka, Marek Kyselý, Tomáš Voves, Miroslav Ceplák -- Radek Gulajev. Trenér: Karel Kula.
Počet diváků: 0

Do posledního utkání vstoupili Třinečtí s vervou a odhodláním urvat všechny tři body. Podle toho vypadal i průběh hry. V prvním poločase měli dle zápisu „domácí“ více ze hry a vytvořili si několik slibných situací, především střely Jaroslava Málka zastavila až tyč Pindrochovy brány.

Do jediné šance Karviné v první půli se propracoval po extřinecké spolupráci a centru Eismanna hlavičkující Juřena, ale útočník v barvách hornického klubu nepřekonal zkušeného Palečka.

Po změně stran došlo v třineckém týmu k několika změnám. Noví hráči ještě více hru oživili, což vyústilo v úvodní gól. V 59. minutě Ceplák výborně rozehrál standardní situaci a Michael Hupka hlavičkou z bezprostřední blízkosti nezaváhal.

Bohužel vedení Třinci dlouho nevydrželo. Po rohovém kopu mohli Třinečtí míč odkopnout, ale zaváhali, čehož využil karvinský Richard Vaněk a levačkou napálil míč do třinecké svatyně.

„Domácím“ mohl vrátit vedení uprchlý Gulajev, který ukázal obráncům Karviné záda, bohužel zvolil prudkou střelu a trefil Pindrocha. Z protiútoku mohl Třinec vytrestat Juřena, který využil pootevřených vrátek a pronikl až do vápna, kde ho stáhl k zemi Čelůstka. Následovala penalta. Míč si na bílý bod postavil Hottek a střelou doprostřed brány trefil nohy skákajícího Rohla.

Výborný zákrok třineckého gólmana nabudil červené k dalšímu honu za vítězstvím. Po centru Gulajeva z pravé strany se těsně za šestnáctkou dostal k míči Tomáš Matoušek a křížnou střelou vrátil svému týmu vedení.

Karvinští se pokoušeli o vyrovnání, ale do vážnější příležitosti je velmi dobře organizovaná defenzíva nepustila. Třinečtí tak uhájili jednobrankové vedení a se čtyřmi body zakončili skupinu na třetím místě.

V sobotu se v Brně utkají proti třetímu týmu skupiny C. Tím bude jeden z dvojice Brno – Znojmo. O konečném pořadí skupiny C rozhodne zítřejší utkání mezi Znojmem a Olomoucí.

Karel Kula (trenér Třince)

„Naše mužstvo ukázalo týmový, soudržný výkon. Noví hráči Paleček, Vomáčka i Krejčí do mužstva dobře zapadli. V naší hře ale pořád bylo hodně ztrát a nepřesností, hodně dobře vypadajících akcí jsme pokazili. Věřím, že až hráči nebudou v takové únavě, tak se to zlepší. V defenzívě jsme podali slušný výkon, ovšem je třeba ještě hodně pracovat. Pozitivní je, že jsme konečně vyhráli a taky vstřelili dvě branky.“