Penalty pro Prostějov

Penalty pro Prostějov

(27.08.2015) Po úspěchu přichází brzký konec. Stejně jako v roce 2009 Třinečtí po čtvrtfinálovém úspěchu vypadli už ve druhém kole českého poháru. V letošním roce jim vystavil stopku v penaltovém rozstřelu Prostějov.

2.kolo, čtvrtek 27.8.2015
1. SK Prostějov
0:0p
(0:0, pen. 5:4)
FK Fotbal Třinec
Rozhodčí: Emanuel Marek - Robert Hájek, Petr Caletka. Žluté karty: Zdeněk Fládr, Martin Sus - Jakub Teplý.

Penaltový rozstřel: Jaroslav Málek (TRI) 0:1, Karel Kroupa (PRO) 1:1, René Dedič (TRI) 1:1, Martin Sus (PRO) 2:1, Jakub Teplý (TRI) 2:2, Josef Pančochář (PRO) 3:2, Václav Mozol (TRI) 3:3, Petr Nekuda (PRO) 3:3, Václav Tomeček (TRI) 3:4, Zdeněk Fládr (PRO) 4:4, Pavel Hloch (TRI) 4:4, Tomáš Langer (PRO) 5:4.
1. SK Prostějov: Tomáš Bureš - Martin Hirsch, Martin Sus, Aleš Rus, Pavel Krejčíř - Jan Koudelka (58. Tomáš Langer), Zdeněk Fládr, Lukáš Petržela (77. Josef Pančochář), Milan Machálek (58. Michal Sečkář) - Petr Nekuda, Karel Kroupa. Trenér: František Jura.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Brych - Michal Velner, Marek Čelůstka, Pavel Hloch, Jiří Janoščín - Imrich Bedecs (64. Václav Mozol), Lukáš Salachna - Petr Joukl (46. Jakub Teplý), Jaroslav Málek, Václav Tomeček - Daniel Černý (79. René Dedič). Trenér: Radim Nečas.
Počet diváků: 530

Komentář k zápasu

Přestože třinecká sestava doznala oproti posledním zápasům několika změn, cíl byl před zápasem jasný – postup. Bohužel Slezanům dělalo problémy dostat se na nerovném prostějovském trávníku do vyložené pozice před domácí bránu.

První dobrou možnost měl Málek, ale gólman Bureš si s jeho pokusem poradil. Třinecký ofenzivní záložník měl daleko větší šanci ve 35. minutě, kdy ve vyložené pozici poslal míč hlavou o zem nad bránu.

Domácí měli největší příležitost první půle po půl hodině hry, kdy po přímém kopu Fládra musel Brych nadvakrát zkrotit nepříjemnou hlavičku Suse.

Po změně stran Třinec přidal na aktivitě, ale překonat zkušeného brankáře Bureše bylo velice těžké. Z dobrých pozic to zkoušeli Málek, Tomeček a dokonce třikrát i René Dedič, ale ani jeden nebyl úspěšný, stejně jako na druhé straně bývalý Třinečák Petr Nekuda a o postupujícím musely rozhodnout penalty.

Jako první začali Třinečtí. Málek s přehledem proměnil, stejně tak i prostějovský Karel Kroupa. Ve druhé sérii zaváhal Dedič, naopak Sus byl úspěšný. Po gólech Teplého, Pančocháře a Mozola měl Nekuda možnost přiblížit vítězství domácích, jenže jeho pokus k levé tyči Brych vyrazil.

Jelikož v páté sérii uspěli Tomeček s Hirschem, jelo se dál systémem náhlé smrti. Bohužel odchovanec Prostějova Pavel Hloch nezvládl svou roli a míč napálil pouze do tyče. Nabídnutou šanci využil Tomáš Langer a rozhodl o postupu Hanáků do třetího kola, kde je čeká lepší celek z dvojice Velké Karlovice – Zlín.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál