Petřkovičtí odjeli s půltuctem

(03.02.2016) Fotbalisté divizních Petřkovic odjeli z areálu na Lesní se šesti góly ve své síti. Třinečtí i přes velký počet mladíků v sestavě utkání ovládli a zvítězili zcela jednoznačně 6:1.

přát., středa 3.2.2016
6:1
(3:1)
FC Odra Petřkovice
Branky: 10. Pavel Malcharek (1:0), 29. Pavel Malcharek (penalta, 2:0), 30. Martin Václavík (penalta, 2:1), 40. Jakub Teplý (penalta, 3:1), 73. René Dedič (4:1), 74. René Dedič (5:1), 84. Jiří Janoščín (6:1). Rozhodčí: Ondřej Cieslar - Jan Sivera, Ondřej Kuchař.
FK Fotbal Třinec:
1. poločas: Pavel Rohel - Michal Velner, Muamer Avdić, Pavel Hloch, Martin Janošík - David Martynek, Martin Motyčka, Jan Lasota, Radovan Melecký - Pavel Malcharek, Jakub Teplý.
2. poločas: Lukáš Paleček - Tomáš Benetka, Marek Čelůstka, Peter Kučera, Marcel Stříž - Pavol Zimka, Marcin Žyla, Miroslav Ceplák, Jiří Janoščín - René Dedič, Djika Douglas.
Počet diváků: 30

Hned šest hráčů, kteří mohou ještě hrát za třineckou juniorku nebo devatenáctku naskočilo do přípravného utkání proti Petřkovicím. Spolu se zkušenými druholigovými hráči nedali diviznímu lídrovi šanci a jasně zvítězili.

Vysoké vítězství se začalo rodit už v 10. minutě, poté co Janošíkův balón před gólmanem Silberem tečoval Pavel Malcharek a poprvé roztřepal síť soupeřovy brány.

V devětadvacáté minutě už to bylo 2:0. Po faulu na Teplého si postavil míč na bílý bod Pavel Malcharek a prudkou střelou k tyči se štěstím překonal Silbera.

Za další minutu se kopala penalta na druhé straně po faulu Avdiće na Macečka. Martin Václavík, který byl v Třinci na zkoušce v roce 2014, napálil balón pod horní tyč a snížil.

Třetí penaltu v prvním poločase nařídil rozhodčí Cieslar ve 30. minutě. Jakub Teplý vběhl do šestnáctky, chtěl si obhodit Cesneka, ale ten si v souboji s třineckým útočníkem počínal nedovoleně. K penaltě se postavil sám faulovaný hráč a stejně jako předchozí exekutoři nezaváhal.

Třinečtí trenéři o přestávce vyměnili celou jedenáctku. Noví hráči vzali utkání za správný konec a ve druhém poločase na hřišti úřadovali.

Douglas ani Janoščín své dobré příležitosti neproměnili, ale ve druhé polovině druhé půle přišly chvíle Reného Dediče. V 73. minutě si zpracoval přihrávku Douglase, obešel Staňka a střelou k bližší tyči zvýšil na 4:1.

Podobně si René Dedič vedl i o minutu později, kdy se po centru Cepláka a teči Douglase zjevil sám před petřkovickým brankářem a chladnokrevným zakončením přidal pátou branku svého týmu.

Na konečných 6:1 upravil v 84. minutě po průniku z levé strany Jiří Janoščín. Jeho střelu se ještě na poslední chvíli snažil odvrátit Staněk, ale míč letící do brány nedokázal odkopnout vedle.

Slezané si poradili s nejlepším týmem podzimu v divizi E jednoznačně 6:1. Už v sobotu dopoledne je čeká další nejlepší tým podzimu, tentokrát to bude vedoucí celek polské Ekstraklasy Piast Gliwice. Utkání začíná v Polsku v 11 hodin.