Poděkování otcům formou šesti gólů

Poděkování otcům formou šesti gólů

(28.04.2018) Stadion Rudolfa Labaje zažil gólostroj! Třinecké nezlomil ani úvodní gól Proška, rychle otočili výsledek a nakonec Táborsku nadělili pět banánů. Šanci dostali i mladíci Martin Samiec a Lukáš Cienciala.

25.kolo, sobota 28.4.2018
FK Fotbal Třinec
5:1
(2:1)
FC MAS Táborsko
Branky a asistence: 6. Václav Prošek (as. Zbyněk Musiol, 0:1), 11. Šimon Šumbera (as. Václav Juřena, 1:1), 16. Václav Juřena (as. Šimon Šumbera, 2:1), 62. Šimon Šumbera (as. Martin Samiec, 3:1), 70. René Dedič (as. Václav Juřena, 4:1), 76. René Dedič (as. Václav Juřena, 5:1). Rozhodčí: Jana Adámková - Petr Blažej, Marek Podaný. Žlutá karta: Petr Zavadil (Táborsko).
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Pavol Ilko, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Tomáš Masař (44. Martin Janošík) – Lukáš Buchvaldek (72. Petr Joukl), Martin Samiec, Richard Vaněk, Šimon Šumbera – Václav Juřena (79. Lukáš Cienciala), René Dedič. Trenér: Jiří Neček.
FC MAS Táborsko: Michal Toma – Petr Zavadil (60. Michal Vandas), Martin N'Gimbi, Jakub Navrátil, David Klusák – Matej Mršić, Martin Kučera, Vojtěch Šandera (77. Daniel Souček), Aleš Nešický, Václav Prošek (89. Lukáš Vozihnoj) – David Musiol. Trenér: Roman Nádvorník.
Počet diváků: 724

Komentář k zápasu

„Ocelářská cesta“ přináší ovoce i ve fotbale. S Martinem Samiecem v sestavě Třinečtí zvítězili ve Znojmě 2:0. Úspěšný zápas zažili i doma proti Táborsku. V úvodu je nesrazila ani povedená akce soupeře. Václav Prošek se uvolnil v levé části šestnáctky a jeho střelu ke vzdálenější tyči si Vaněk srazil do vlastní brány.

Uplynulo deset minut a Třinec nejenže srovnal, dokonce i vedl. V 11. minutě Juřena přihrál na levou stranu Šimonu Šumberovi a ten prudkou polovysokou střelou vyrovnal. Pět minut na to už domácí vedli. Šumbera poslal míč za táborskou obranu, kde číhal Václav Juřena a skákavou žabkou podruhé rozradostnil třinecké příznivce – 2:1.

Poté si chvíli slávy užil brankář Paleček, který ve 20. minutě lapil Proškovu střelu k bližší tyči. Na druhé straně Šumbera běžel sám na gólmana, ale Tomu neprostřelil. Podobně dopadl také Samiec. Ve 30. minutě Kučera minul spojnici levé tyče a břevna.

O osudu utkání rozhodl čtvrtý gól zápasu. Mohlo ho dát po přestávce Táborsko, kdyby Nešický v gólové pozici trefil bránu místo obránce Reintama. Nestalo se, pár minut na to prudká střela Ilka skončila vedle brány, ale v 62. minutě si Šimon Šumbera vyměnil míč se Samiecem a střelou k pravé tyči zvýšil na 3:1.

Táborsko bylo v křeči. Šumbera následně mohl završit hattrick, ale střelu po zemi lapil Toma. Kromě Juřeny a Šumbery se prosadil i druhý útočník René Dedič. V 70. minutě využil Juřenovu zpětnou přihrávku z pravé strany, Toma do přihrávky nesáhl a slovenský útočník usměrnil míč do prázdné brány.

Poslední zápis do střelecké listiny znovu udělala dvojice René Dedič – Václav Juřena. Majitel 99 startů si vyskočil na centr z pravé strany a hlavou pokořil bezmocného Tomu.

Na začátku poslední desetiminutovky přišel historický moment pro Lukáše Ciencialu. Sedmnáctiletý záložník vystřídal Václava Juřenu, připsal si první druholigový start a po utkání se spolu se zbytkem týmu mohl radovat z vysokého vítězství.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Mládež opět ruší veškeré aktivity do odvolání!

Na základě rozhodnutí Vlády České republiky v návaznosti na mimořádná opatření ze dne 21. října se upřesnily pravidla konání fotbalových utkání a fotbalových aktivit. V období od 22. října 2020 včetně do 3. listopadu 2020 do 23:59 platí úplný zákaz fotbalových aktivit celé mládeže našeho klubu FK FOTBAL TŘINEC!

Mgr. Vladislav BURY, ředitel mládeže FOTBAL TŘINEC z.s.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
Zápasová fotogalerie
 
 
 
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál