Pohledný zápas, dobrý výsledek

(19.07.2014) Remízou 2:2 skončilo poslední přípravné utkání našich fotbalistů. V souboji s prvoligovým Slováckem vsadil tým Marka Kalivody na poctivou defenzívu, dvakrát vedl, ale zkušeným domácím se podařilo najít odpovědi na trefy Cepláka a Motyčky.

přát., sobota 19.7.2014
1.FC Slovácko
2:2
(0:1)
Branky: 4. Miroslav Ceplák (0:1), 58. Milan Kerbr (1:1), 64. Martin Motyčka (1:2), 75. Libor Došek (2:2). Rozhodčí: Vít Ondráš - Luboš Drozdy, Pavel Bartoň. Žluté karty: Patrik Šimko - Michal Janec.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Jan Zawada (89. Tomáš Matoušek), Michael Hupka, Marek Čelůstka, Michal Janec (60. Michal Adamczyk) - Martin Motyčka, Miroslav Ceplák (72. Tomáš Voves) - Patrik Kundrátek (60. Pavel Malíř), Jaroslav Málek (83. Martin Sporysz), Jan Lukáš (46. Dino Trajkovski) - René Dedič (60. Tomasz Gomola). Trenér: Marek Kalivoda.
Počet diváků: 985

Zápas na stadionu Miroslava Valenty nabídl velmi zajímavou podívanou se spoustou šancí na obou stranách. V prvním poločase byli paradoxně nebezpečnější Slezané. Ve 4. minutě přišel centr z Lukášovy kopačky před malé vápno, kde si naběhl Miroslav Ceplák a skluzem dopravil balon do brány.

Ve 20. minutě se k podobnému centru, ale na přední tyč prodral Dedič a jemnou tečí donutil brankáře Heču k vynikajícímu zákroku a zanedlouho vystrašil slováckou obranu Zawadův střílený centr.

To na druhé straně si první vážnější zásah připsal Paleček až po půl hodině po razantní střele Šimka z dvaceti metrů. Ve 40. minutě zkoušel štěstí z podobné pozice Valenta, ale ani jeho pokus Paleček do brány nepustil. Když se v samém závěru prvního dějství neprosadil z dorážky Košút, skončil poločas vítězstvím hostů 1:0.

Domácí se gólu dočkali až po přestávce. Červené zatlačili, Diviš našel obloučkem Milana Kerbra a na střelu syna bývalého ligového kanonýra byl Paleček krátký.

Nerozhodný výsledek se Třineckým příliš nelíbil a v 64. minutě vrátil vedení na stranu hostů kapitán Martin Motyčka, jenž se nejlépe zorientoval před malým vápnem a pohotově dorazil balón do sítě.

Zajímavý fotbal pod umělým osvětlením pokračoval. Domácí měli dvě vynikající příležitosti, ale Doškova hlavička přeletěla Palečkovu bránu a radost po Reinberkově krásné střele uhasil sudí Ondráš odpískaným offsidem. Zhruba tisícovka diváků si na vyrovnání musela počkat do 75. minuty. Po centru Kaloudy z pravé strany nechali Třinečtí trochu prostoru vytáhlému Liboru Doškovi a zkušený hlavičkář umístil balón o zem do horního růžku.

Domácí vycítili šanci na zvrat. Výsledek mohl strhnout na slováckou stranu Kalouda, jenže míč po jeho hlavičce orazil břevno. O pár minut později hlavičkujícího Doška vychytal Paleček a závěrečný úprk napálil Galuška nad bránu.

Naši fotbalisté odehráli na závěr přípravy velmi dobrý zápas a ukázali, že se s nimi bude muset počítat jako s velmi nebezpečným soupeřem.