Porážka na závěr přípravy

(27.02.2016) Generálka před startem jarní části Fotbalové národní ligy úspěšný výsledek nepřinesla. Naši fotbalisté ve druhém poločase soupeře zatlačili na polovině, bohužel chyby v defenzívě je stály lepší výsledek, než prohru 3:2. Góly Třince vstřelili René Dedič a Pavel Malcharek.

přát., sobota 27.2.2016
SK Sigma Olomouc "B"
3:2
(1:0)
Branky: 41. Tomáš Malec (1:0), 66. Matěj Hýbl (2:0), 69. René Dedič (2:1), 73. Jakub Yunis (3:1), 80. Pavel Malcharek (3:2).
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Douglas Djika, Tomáš Benetka, Filip Tomovič, Martin Janošík, Marek Čelůstka, Miroslav Ceplák, Martin Motyčka, Muamer Avdič, Jakub Teplý, René Dedič. Nastoupili: Ve 46. min. Jiří Adamuška, Michal Velner, Pavel Malcharek, Jiří Janoščín, v 69. min. Jaroslav Málek, Imrich Bedecs. Trenér: Karel Kula.
Počet diváků: 0

Svěřenci trenéra Karla Kuly sehráli generálku v areálu olomouckého Androva stadionu. Na místním travnatém hřišti v prvním půli vzdorovali několika nájezdům Hanáků. Domácí si první šanci vypracovali v 15. minutě, kdy byl zcela sám před Palečkem Malec, ale třinecký gólman jeho střelu famózně kryl.

Třinecký gólman musel zasáhnout i o dvě minuty později proti střele Štěpána z hranice šestnáctky. Na druhé straně Spurný nejprve přihlížel nepřesné hlavičce Avdiče po rohovém kopu Djiky a ve 36. minutě vyběhl proti úniku třineckého Teplého. Gólman Olomouce třineckému křídelníkovi zmenšil úhel a Teplý střelou po zemi minul vzdálenější tyč.

Jediný okamžik prvního dějství přišel ve 41. minutě. Po rychlém ťukesu v třinecké šestnáctce se zjevil zcela sám u třinecké branky Tomáš Malec a zkušeně poslal svůj tým do vedení.

Třinečtí o přestávce udělali čtyři změny, bohužel trochu hráčům trvalo, než si to sedne. Využil toho v 66. minutě na zadní tyči číhající Adam Ševčík, který hlavou uklidil centr Štěpána.

Dvoubrankový náskok domácích dlouho nevydržel. Tři minuty na to Janoščínův centr sklepl Malcharek a úplně volný René Dedič halfvolejem rozvlnil síť za zády brankáře Blahy.

Další důležitý moment nastal v 73. minutě, kdy Třinečtí zaváhali při standardní situaci, domácí se vydali do rychlého brejku, který hasil zbytečným faulem Málek. Následovala penalta, míč si postavil na bílý puntík Jakub Yunis. Jeho první střelu ještě Adamuška vyrazil, ale na dorážku již byl krátký.

Od té chvíle hosté vrhli vše na jednu kartu, útočili, do vápna létal jeden centr za druhým a v 80. minutě přinesla třinecká snaha ovoce. Pavel Malcharek se protáhl po pravé straně a nadvakrát prostřelil gólmana Blahu.

Bohužel vyrovnávací branku už hráči v červených dresech nevstřelili a zimní přípravu tak zakončili porážkou 3:2. První soutěžní zápas v roce 2016 čeká naše hráče v pátek, kdy nastoupí od 18 hodin na hřišti Českých Budějovic. Na toto utkání vás již nyní srdečně zveme.