Postup do druhého kola trefil Hrdlovič

Postup do druhého kola trefil Hrdlovič

(25.07.2009) Úvodní kolo poháru ČMFS, jenž se bude hrát pod názvem Ondrášovka Cup, má Třinec zdárně za sebou. Před hrstkou diváků (z nichž skoro polovina byla z Třince) se na stadionu Orlové dlouho střelecky trápil. Až v závěrečných minutách se prosadil pravý obránce Hrdlovič.

1.kolo, sobota 25.7.2009
Slavia Orlová
0:1
(0:0)
FK Fotbal Třinec
Branka: 86. Hrdlovič. Rozhodčí: Handlíř. Žluté karty: Míšenec, Bajzáth (oba Orlová).
Slavia Orlová: Szarowski - Věčorek, Prčík, Sochora, Bajzáth - Kušnír, F. Kadlčák, Z. Kadlčák (89. Gazda), Míšenec - Kopel (71. Velký), Šebek.
FK Fotbal Třinec: Lipčák - Hrdlovič, Chlebek, Kuděla, Martinčík - Malíř (80. Hupka), Hanus, Ceplák (46. Stýskala), Eismann - Szmek, Joukl. Trenér: Neček.
Počet diváků: 100

Komentář k zápasu

V sestavě hostů z Třince chyběl polský tandem Adaszek-Bednarek, protože ještě neměl vyřízenou registraci. Nehráli ani nedoléčení útočníci Doležal s Matůšem a snad i proto se na hrot ke Szmekovi znovu postavil Joukl.

Účastník divize "E" se celý zápas bránil, ale v defenzívě se snažil hrát velice pozorně. Během utkání se jeho hráči dostali k jedné nebezpečné střele, ale Lipčák pokus Šebka chytil. Ve druhém poločase v mnohem nebezpečnější situaci už zasahovat nemusel, protože po rychlém brejku mu pomohla obrana.

Zhruba od 30. do 60. minuty pohárový duel doprovázela bouřka a mohutný déšť, který se samozřejmě podepsal na stavu jinak výborné hrací plochy. Podmáčený a kluzký terén více vyhovoval domácím, kteří po celý zápas snaživě eliminovali třinecké útoky.

V prvním dějství se Třinec dostal do řady šancí, z nichž skoro všechny byly vyložené. Po Eismannově centru se hlavou neprosadil Joukl, který vzápětí na gólmana nevyzrál střelou nohou ani pohotovým volejem. Chvíli nato po spolupráci Eismanna a Malíře vystřelil nad bránu Ceplák. Ke dvěma střelám se dostal i agilní Eismann, ale Szarovski jednu z nich výtečně vyškrábl ze šibenice.

Do druhé půle domácí hrající ve světle modrých dresech nastoupili v tmavě modré sadě. Od počátku druhého dějství až zhruba 65. minuty zápasu  byla hra prakticky vyrovnaná, ale pak se znovu začala projevovat výrazná převaha druholigového týmu.

Třinečtí fotbalisté se dostali do několika nadějných závarů, ale vždy jim chyběla rozvaha nebo krok k míči, a tak domácí Orlová začala přemýšlet o penaltovém rozstřelu. V 84. minutě čerstvý Hupka po Eismannově akci ještě mířil těsně vedle, ale hned vzápětí se Hrdlovič (na snímku) z pravé strany parádně trefil do horního rohu - 0:1.

Orlová poté vsadila všechno na jedno kartu, ale její ofenzivní manévry k vyrovnání nevedly. Naopak sama mohla dostat další góly, ale Hupka napálil břevno a Eismann po samostatném úniku z poloviny hřiště sice gólmana obhodil, ale zamířil těsně vedle tyče. 

Ohlasy trenérů

Byl to centr, který skončil v bráně. Míč mi sjel po šajtlí a zapadl k zadní tyči," přiznal po utkání střelec gólu Tomáš Hrdlovič. "Já si myslím, že to bylo takové typické pohárové utkání. Celý zápas jsme tlačili, dostali jsme se do spousty šancí, ale neproměnili je. Máme docela solidní mužstvo, takže se budeme pokoušet dojít co nejdál i v poháru," slíbil autor jediné trefy.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Členská schůze spolku FOTBAL TŘINEC přeložena na neurčito!

Z důvodu vyhlášení karantény vládou ČR se odkládá členská schůze spolku FOTBAL TŘINEC z 25.3.2020 na neurčito! O novém termínu schůze budou všichni řádní členové spolku FOTBAL TŘINEC včas (minimálně 14 dní předem) informováni řádnou písemnou pozvánkou.

Děkuji za pochopení.

Mgr. Vladislav BURY, ředitel FOTBAL TŘINEC z.s.

 
 
 
Zápasový servis
 
 

Reportáž

 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál