Postup do třetího kola vystřílel Matůš

(12.08.2009) V předehrávaném zápase druhého kola Ondrášovka Cupu fotbalisté druholigového Třince zvítězili vysoko na stadionu divizního Brumova 5:0, byť po poločase byl stav bezbrankový. Čistým hattrickem se zaskvěl útočník Matůš. V třetím kole se Třinečtí střetnou s vítězem duelu Ovčáry - Bohemians 1905.

2.kolo, středa 12.8.2009
FC Elseremo Brumov
0:5
(0:0)
Branky: 53., 67. a 74. Matůš, 78. Eismann, 80. Adaszek. Rozhodčí: Zelinka. Žlutá karta: Dorňák (Brumov).
FC Elseremo Brumov: Dubec - Kiačik, Dorňák, Sucháček, Naňák - Bartozel (48. Řehák), Smolka, Lendvay, Bartošák - Zvoníček (71. Fojtík), Ritter (85. Dekleva). Trenér: Miroslav Mičega.
FK Fotbal Třinec: Maťašovský - Lisický, Kuděla, Hupka, Martinčík - Malíř (71. Joukl), Adaszek, Hanus, Ceplák (46. Eismann) - Doležal (76. Szmek), Matůš. Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 750

Domácí celek, účastník divize (před pár lety se v Brumově hrávala MSFL) vedený někdejším prvoligovým slovenský fotbalistou Miroslavem Mičegou (známým mimo jiné z působení v kdysi druholigové Poštorné), v prvním kole Ondrášovka Cupu na domácím trávníku vyřadil třetiligový Slavičín 2:1.

Pokud by Brumov, který vychoval celou řadu fotbalistů působících v první či druhé české lize, poslal z kola ven i Třinec, přivítal by na svém stadionu prvoligový tým Bohemians 1905 - za předpokladu, že "Klokani" přejdou přes Ovčáry.

Fotbalisté Brumova dali do zápasu všechno, hráli bojovně a obětavě, díky čemuž po poločase drželi bezgólovou remízu. Ve druhé části hry je třemi góly srazil jejich někdejší fotbalista - již uzdravený útočník Lukáš Matůš.

Celek Třince se v první půli sice snažil, ale jeho souhra byla často nepřesná. Po přestávce favorita uklidnil vedoucí gól. Začal hrát svou hru a až do konce střetnutí mačkal rivala na jeho polovině a připravoval si jednu šancí za druhou.

Zatímco první část hry branku nenabídla, ve druhém poločase se třikrát trefil útočník Matůš a jednou Eismann s Adaszkem.

Nejprve bývalý fotbalista Brumova - Lukáš Matůš proměnil hlavou Eismannův centr zleva a posléze se trefil po obléhání brány a přesné Malířově přihrávce. Třetí gól vsítil hlavou po trestném kopu Eismanna, který posléze asistoval u gólu Adaszka (polský fotbalista se trefil patičkou po rohovém kopu).

Eismann se po přihrávce Matůše zapsal také mezi střelce - naběhl si na Matůšovu přihrávku a nadvakrát propálil gólmana.

Ve 3. kole poháru ČMFS se Třinci postaví do cesty vítěz souboje Ovčáry - Bohemians 1905.