Přestřelka v Žilině pro domácí

(07.02.2015) Pět gólů, mnoho dalších šancí a pohledný fotbal. To vše bylo k vidění v zápase Žilina - Třinec. Z vítězství se nakonec radoval domácí celek, na jehož třetí vedení už slezský tým odpovědět nedokázal. Svou premiérovou branku v třineckém "A" týmu vstřelil Peter Kučera (na snímku).

přát., sobota 7.2.2015
MŠK Žilina
3:2
(1:0)
Branky: 35. Tomáš Hučko (penalta, 1:0), 56. René Dedič (1:1), 64. Peter Lupčo (2:1), 68. Peter Kučera (2:2), 76. Andrei Ciofu (3:2).
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Michal Velner, Pavel Hloch, Pavel Malíř, Václav Tomeček, Michael Hupka, Miroslav Ceplák, Ondřej Smetana, Benjamin Vomáčka, Pavel Malcharek, Lukáš Kubáň. Střídající: Petr Joukl, Tomáš Matoušek, Peter Kučera, Marek Gajdošík, Marek Čelustka, René Dedič, Jiří Janoščin, Martin Motyčka. Trenér: Marek Kalivoda.
Počet diváků: 300

Třinecká jedenáctka se od úvodních minut pustila do tvrdého boje a už ve 2. minutě mohla být potrestána po centru Žiláka a střele Jasenovského, naštěstí Třinecké zachránil zvednutý praporek pomezního rozhodčího.

Pak už naši řádili v útoku. V 11. minutě střílel po asistenci Smetany Velner, o tři minuty později zkusil štěstí hlavou Smetana, ale brankář Le Giang si v obou případech s nebezpečnými pokusy poradil.

Jediný gól prvního dějství padl ve 35. minutě. Jasenovský nastřelil ruku jednoho z třineckých hráčů a domácí měli výhodu pokutového kopu. Míč si na bílý bod postavil Tomáš Hučko a s chladnou hlavou prostřelil Palečka.

Třinečtí mohli odcházet na poločasovou přestávku za nerozhodného stavu, kdyby po gólové hlavičce Smetany nesignalizoval pomezní rozhodčí offside.

O přestávce došlo v třinecké sestavě k řadě změnám a to se projevilo i na hře. Ofenzivně laděný celek ze Slezska zatápěl domácí obraně a v 56. minutě se po krásné akci a střele Reného Dediče radoval z vyrovnání na 1:1.

Jenže ne na dlouho. Střelu Tlacháče Třinečtí ještě vykopli z brankové čáry, ale na pokus Petra Lupča už třinecká defenzíva nestačila a domácí opět vedli.

Nerozhodný stav vrátil na světelnou tabuli krásnou střelou zpoza šestnáctky třinecký junior Peter Kučera. Jeho rána vymetla pavučiny v levém horním růžku Le Giangovy brány.

Vyrovnané utkání, ve kterém měli o trochu více ze hry Třinečtí, rozhodla akce ze 76. minuty. Zkoušený Andrei Ciofu si zaběhl po levé straně za třineckou obranu a parádní trefou do pravého horního růžku nedal Palečkovi šanci.

Třinečtí se snažili s výsledkem ještě v závěru něco udělat, ale žilinská obrana už třetí branku ve své síti nepovolila a po závěrečném hvizdu se mohla radovat z vítězství 3:2.