První kolo zvládli

(26.07.2014) Třinečtí fotbalisté uspěli v prvním kole Poháru České pošty. V derby utkání v Havířově zvítězili 2:1, když dokázali zvrátit nepříznivý výsledek z prvního dějství.

ČP1, sobota 26.7.2014
MFK Havířov
1:2
(1:0)
Branky: 10. Lukáš Paleček (vlastní, 1:0), 56. Ondřej Smetana (1:1), 81. Marek Čelůstka (1:2). Rozhodčí: Emanuel Marek - Radek Kotík, Petr Caletka.
MFK Havířov: Radim Směták - Jakub Večeřa, Tomáš Wojnar, Petr Michalčák, Lukáš Skoupý - Tomáš Omasta, Jan Cenek (73. Pavel Zupko), Miroslav Matušovič, Vojtěch Babič, Boris Förster (80. Robert Pištěk) - Filip Racko.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Petr Lisický, Michael Hupka, Marek Čelůstka, Tomáš Matoušek - Martin Motyčka, Miroslav Ceplák (90+1. Martin Sporysz) - Pavel Malíř (46. Petr Joukl), Jaroslav Málek, Jan Lukáš (73. René Dedič) - Ondřej Smetana. Trenér: Marek Kalivoda.
Počet diváků: 300

Velice okleštěná sestava, převážně vinou zranění, nastoupila na vyhřátý a značně pokropený trávník s jediným cílem – vyhrát a postoupit. Proti byli domácí Indiáni v čele s Miroslavem Matušovičem, jenž řídil jejich hru.

Třinec se do svého soupeře pustil zostra od první minuty, častěji držel balón na kopačkách a domácí zlobili pouze pomocí brejků či standardních situací. Po jednom z brejků se ocitl ve velmi dobrém zakončení Večeřa, ale z pravé strany pálil nad bránu.

V 11. minutě se domácí překvapivě gólově prosadili. Rohový kop Matušoviče chtěl brankář Lukáš Paleček v závaru chytit do rukavic, jenže balón mu vyklouzl a skončil za brankovou čárou.

Překvapené domácí mohl srazit do kolen Jan Lukáš, balón po jeho hlavičce do země orazítkoval břevno havířovské brány. Zanedlouho byl ve vynikající pozici Smetana, ale ani on neuspěl. A když neuspěli ani Malíř a dvakrát Smetana, šlo se do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Do druhého poločasu nahradil Malíře na pravé straně Joukl a právě on byl jedním z klíčových mužů u vítězného gólu. Ale pojďme popořadě. V 54. minutě zastavilo střelu Smetany břevno, o dvě minuty později už se nováček v třinecké sestavě radoval. Přímý kop Miroslava Cepláka doplachtil do malého vápna k duu Ondřej Smetana – Jan Lukáš a prvně jmenovaný srovnal na 1:1.

Rozhodující okamžik nastal na začátku poslední desetiminutovky. Po faulu před vápnem si míč postavil Joukl, odcentroval na zadní tyč a kde si našel svůj prostor Marek Čelůstka a zkušeně hlavou uklidil míč za bezmocného Smětáka.

Třinečtí v pravý čas utekli hrobníkovi z lopaty a nyní se mohou soustředit na první kolo Fotbalové národní ligy, ve kterém zajíždějí do Zlína. Zároveň si výhrou 2:1 zajistili vstupenku do druhého kola Poháru České pošty, kde je čeká lepší z dvojice Dolní Benešov – Uničov.