První překážka zdolána

(25.07.2015) 1. kolo Poháru FAČR naši fotbalisté zvládli, když zvítězili na hřišti Nového Jičína 5:0. Třemi góly se na tom podílel Jaroslav Málek. V dalším kole naši pocestují do Prostějova.

1.kolo, sobota 25.7.2015
FK Nový Jičín
0:5
(0:2)
Branky: 14. Jaroslav Málek (0:1), 18. René Dedič (0:2), 59. Jaroslav Málek (0:3), 67. Václav Mozol (0:4), 90. Jaroslav Málek (0:5). Rozhodčí: Pavel Julínek - Petr Antoníček, Jan Mayer. Žluté karty: Michal Kiss Farkas - Pavel Malcharek.
FK Nový Jičín: Marek Leskovjan - David Molnár, Ondřej Malina, Michal Kiss Farkas (46. David Seidler) - Daniel Folta, Martin Švec, Jaroslav Juříček, Leoš Švancer - David Rybařík (77. Patrik Horák) - Jan Smolarčík. Trenér: Jan Pejša.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Petr Joukl, Benjamin Vomáčka (68. Marek Čelůstka), Pavel Hloch, Tomáš Knötig - Imrich Bedecs (79. Martin Motyčka) - Pavel Malcharek, Václav Mozol, Jaroslav Málek, Václav Tomeček (46. Jiří Janoščín) - René Dedič. Trenér: Radim Nečas.
Počet diváků: 164

Do prvního soutěžního utkání nastoupili třinečtí hráči téměř v kompletním složení. Chyběli pouze nováčci Daniel Černý s Lukášem Salachnou, kteří utkání sledovali z tribuny novojičínského stadionu.

Na domácích zůstala ležet vzpomínka z posledního vzájemného utkání, ve kterém Nový Jičín podlehl 1:6. Hráči v bílomodré kombinaci se od úvodních minut zavřeli na vlastní polovině a čekali na to, co s nimi Třinec provede.

Poprvé výrazně provedl ve 14. minutě, kdy Malcharek vyslal krásnou kolmicí mezi obránce Jaroslava Málka a navrátilec z hostování v Hlučíně prostřelil brankáře Leskovjana.

Pět minut na to předvedli hosté parádní akci po ose Joukl, Tomeček a zakončující René Dedič. Dlouhý centr Joukla sklepl Tomeček Dedičovi a slovenský dlouhán uklidil balón do novojičínské brány.

V závěru prvního dějství mohl Dedič střelou přes hlavu zvýšit vedení Třince na rozdíl třech gólů, ale střelou přes hlavu neuspěl.

O poločase vyměnil Tomečka na levé straně Janoščín, ale góly ve druhé půli padaly po akcích z pravé strany.

V 59. minutě si Jaroslav Málek počkal na skákavý balón od Malcharka a z hranice vápna prudce vypálil na novojičínskou bránu. Brankář Leskovjan si na míč sáhl, ale třetímu gólu ve své síti už zabránit nedokázal.

O deset minut později si aktivní Malcharek připsal třetí asistenci. Jeho centr z pravé strany umístil k pravé tyči zakončující Václav Mozol a domácí příznivci si pokládali jedinou otázku: Kolik?

Nakonec se dočkali ještě jedné branky v Leskovjanově síti. Přihrávku Mozola proměnil v pátý gól Jaroslav Málek. Pro třineckého záložníka to byly první soutěžní góly v třineckém dresu a zároveň se zapsal k desítce autorů hattricku v třineckém dresu (v soutěžním utkání) od sezóny 1993/1994.

Třinečtí navázali na výsledek zpřed dvou let a nyní se mohou těšit na druhé kolo, ve kterém zavítají do Prostějova. Účastník MSFL dnes zvítězil na hřišti Hodonína 4:0, díky hattricku Karla Kroupy.