Reprezentanti ukázali svou sílu

(02.07.2015) Štěch, Krejčí, Dočkal, Brabec, Vácha, Hušbauer, Paixao. Tyto reprezentanty vystavil v prvním čtvrtečním utkání trenér Sparty Zdeněk Ščasný a na hřišti to bylo znát. Přestože Třinec inkasoval pět branek, byl Spartě dobrým soupeřem.

přát., čtvrtek 2.7.2015
AC Sparta Praha
5:0
(4:0)
Branky: 25. Kehinde Feyi Fatai (1:0), 37. Marcus Steinhöfer (2:0), 43. Bořek Dočkal (penalta, 3:0), 45. Michal Breznaník (4:0), 84. Ladislav Krejčí (5:0).
AC Sparta Praha: Marek Štěch – Lukáš Mareček (46. Ladislav Krejčí), Roman Polom, Nhamoinesu Costa – Marcus Steinhöfer, Lukáš Vácha (46. Helorind Shala), Josef Hušbauer, Bořek Dočkal (46. Marco Paixao), Michal Breznaník (46. Jakub Brabec) – Francis Litsingi, Kehinde Feyi Fatai (46. Tiemoko Konaté).
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Pavel Hloch, Konrad Kochan (46. Michal Velner), Tomáš Knötig, Pavel Malcharek, Jiří Janoščín (55. Václav Tomeček), Tomáš Dočekal, Martin Motyčka, Jaroslav Málek, Lukáš Salachna, Roman Turek.
Počet diváků: 450

Třinecká družina se do svého soupeře pustila nebojácně a kromě Litsingiho šance ze druhé minuty téměř dvacet minut vzdorovala aspirantovi na základní skupinu Ligy mistrů.

Poté Sparta začala trestat třinecké chyby. V 19. minutě dostal ukázkovou kolmici za obranu Fatai, obstřelil gólmana Palečka a poslal tým z Letné do vedení.

Ve 37. minutě poslal třineckého obránce na párek Marcus Steinhöfer a střelou k bližší tyči zvýšil na 2:0.

Paleček ještě do poločasu dvakrát lovil míč ze své sítě. Potřetí ve 43. minutě, kdy fauloval Hloch Hušbaera a Bořek Dočkal proměnil pokutový kop.

V nastaveném čase Vácha nakopl balón do šestnáctky, kde byl Michal Breznaník rychlejší než brankář Paleček a lehkým píchnutím přehodil třineckého gólmana.

Ve druhém dějství domácí nenavázali na gólostroj, přesto několikrát zazlobili po levé straně. Tam úřadoval Krejčí. Výsledkem jeho práce byl únik po levé straně do vápna, kde si pohrál s třineckým obráncem a uklidil balón za brankovou čáru.

I tým trenéra Marka Kalivody měl několik gólových příležitostí, ale Malcharek ani Dočekal je nedokázali proměnit v gól.