Restart: Třinec nestačil na Ševce ze Zlína

Restart: Třinec nestačil na Ševce ze Zlína

(13.05.2020) V prvním ze série tří přípravných střetnutí před obnove-ním Fortuna:Národní ligy prohráli fotbalisté Třince na půdě prvoligového Zlína.

0.kolo, středa 13.5.2020
FC Fastav Zlín
3:1
(1:0)
FK Fotbal Třinec
Branky: 57. a 84. Fantiš, 6. Ikaunieks - 50. Hlúpik. Rozhodčí: Machálek – Lakomý, Dohnálek.
FC Fastav Zlín: 1. poločas: Dostál – Ngimbi, Bačo, Simerský, Nečas – Džafić, Conde, Jiráček, Vakho – Poznar, Ikaunieks. 2. poločas: Rakovan – Cedidla, Buchta, Azackij, Bartošák – Fantiš, Hlinka, Martínez, Nečas – Chwaszcz, Janetzký. Trenér: Páník.
FK Fotbal Třinec: Adamuška (46. Chmiel) – Omasta (46. Burgo), Kušnír (46. Gáč), Bedecs (46. Šuľa), Janoščín (46. Bulawa) – Hlúpik (67. Omasta), Steinhübel (46. Vaněk), Weber (67. Akulinin), Valenta (46. Samiec), Cienciala (46. Puchel) – Akulinin (46. Wojnar). Trenér: Habanec.
Počet diváků: 0

Komentář k zápasu

Svěřenci trenéra Bohumila Páníka se před prázdným hledištěm ujali vedení již v 6. minutě. Bačo získal míč, předal jej kapitánovi Jiráčkovi, ten dlouhým pasem oslovil Džafiče, který ideálně vybídl ke skórování Ikauniekse – 1:0.

O několik minut později po akci lotyšského forvarda orazítkoval břevno Adamuškovy brány jeho kolega z útoku Poznar.

Bez šance nebyli ani hosté, na Letné se mohl dvakrát zapsat mezi střelce Valenta a slibné šance se naskytly také Steinhübelovi a Omastovi. Ševce výrazně podržel brankář Dostál.

Krátce po změně stran se už Třinečtí dočkali. Míč putoval přes Vaňka a centrujícího Puchela k Hlúpikovi, který pokořil Rakovana – 1:1.

Nakonec na zlínské Letné jásali domácí fotbalisté. Největší podíl na tom měl Nečas, který centrem a dravým průnikem dvakrát připravil gól zkušenému Fantišovi – 3:1.

Ohlasy trenérů

Trenér Třince Svatopluk Habanec:

„Nejpozitivnější je pro nás to, že jsme po dlouhé době hráli zápas, a navíc na kvalitní přírodní trávě. Šanci dostali všichni hráči včetně Bulawy z béčka, nehrál akorát Machalík, který byl vyšetření. Zátěž jsme rozložili rovnoměrně, čtyři hráči odehráli téměř 70 minut, ostatní poločas. V prvním poločase jsme byli domácím více než vyrovnaným soupeřem, předvedli jsme zajímavé kombi-nace. Mrzí mě dvě docela laciné branky, které jsme ob-drželi v průběhu druhé půle, pokazily dobrý dojem z našeho vystoupení.“

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál