Šest gólů v síti Vítkovic

(13.02.2016) S šestigólovým přídělem odcestoval z Třince také vedoucí celek MSFL MFK Vítkovice. Třetiligový celek se s Třincem držel do 70. minuty, poté domácí svému soupeři nasázeli další čtyři góly a celkově zvítězili 6:0.

přát., sobota 13.2.2016
6:0
(2:0)
MFK Vítkovice
Branky: 39. René Dedič (1:0), 44. Jakub Teplý (2:0), 76. Miroslav Ceplák (3:0), 78. Pavel Malcharek (4:0), 81. Marek Čelůstka (5:0), 88. Filip Tomovič (6:0). Rozhodčí: Jakub Mojžíš - Peter Vrťo, Tomáš Mankovecký. Žluté karty: Ondřej Cverna, Mario Kovařík (oba Vítkovice).
FK Fotbal Třinec: Pavel Rohel (46. Lukáš Paleček) - Michal Velner (46. Tomáš Benetka), Marek Čelůstka, Imrich Bedecs (46. Muamer Avdič), Martin Janošík (46. Jiří Janoščín) - Martin Blanař (69. Imrich Bedecs), Martin Motyčka (46. Jaroslav Málek), Filip Tomovič, Jakub Teplý (46. Miroslav Ceplák) - Djika Douglas (46. Lukáš Salachna) - René Dedič (46. Pavel Malcharek). Trenér: Karel Kula.
Počet diváků: 110

Sobotní odpoledne patřilo na třinecké umělce domácím fotbalistům a hráčům Vítkovic. Dres hostujícího celku oblékl i bývalý hráč Třince Petr Wojnar nebo zkušení fotbalisté z prvoligovými zkušenostmi František Metelka či Milan Halaška.

První půle nabídla ještě vyrovnaný fotbal, ve kterém měli první šanci hráči v modro-bílých dresech, ale Kovařík na Rohela nevyzrál. Na druhé straně vítkovický gólman lapil velmi dobrou příležitost Velnera.

Góly začaly padat až v závěru prvního poločasu. Ve 39. minutě přistál rohový kop Douglase na hlavě Reného Dediče, který se jako první zapsal do střelecké listiny. Aby to nebylo vše, ve 44. minutě přidal druhý gól Jakub Teplý.

Po změně stran se na hřiště dostalo osm nových hráčů. Ve 48. minutě brankář soupeře zhatil únik Tomoviče a na stejného hráče si počíhal i osmnáct minut později. Když v 71. minutě Paleček zlikvidoval famózním zákrokem gólovou střelu Lukáše, ještě netušil, co přijde v poslední čtvrthodině.

Třinecká družina si na poslední patnáctiminutovku nachystala doslova gólostroj. V 76. minutě vybídl Tomovič ke střele Miroslava Cepláka, a muž s kapitánskou páskou ve druhé půli uklidil míč přesně k tyči.

O dvě minuty později uspěl po asistenci Tomoviče útočník Pavel Malcharek a za další tři minuty se trefil také stoper Marek Čelůstka. Na konečných 6:0 upravil slovenský freestylista Filip Tomovič.

Po šesti gólech v síti Petřkovic se našim hráčům povedl stejný počin i proti Vítkovicím. Stejný gólový nášup se však nedá čekat v úterý dopoledne, kdy na stejném místě hostíme Frýdek-Místek. Utkání začíná v 10:30.