Sparta byla nad síly juniorů

(17.08.2015) Třinečtí junioři srdnatě bojovali v pondělní dohrávce 4. kola Juniorské ligy na hřišti Sparty, bohužel po gólech z úvodu obou poločasů prohráli 0:2.

4.kolo, pondělí 17.8.2015
AC Sparta Praha
2:0
(1:0)
Branky: 9. Michal Sáček (1:0), 46. David Surmaj (2:0). Rozhodčí: Jiří Houdek - Tomáš Mokrusch, Miroslav Fišer. Žluté karty: David Surmaj, Michal Sáček - Peter Šenk, Lukáš Salachna. Červená karta: 86. Filip Císařovský (Sparta).
AC Sparta Praha: Miroslav Miller - Milan Kadlec, Milan Piško, Jiří Kulhánek - Jan Záviška (90. Miroslav Grobár), Michal Sáček, Aleksandar Kitanovič (64. Tomáš Cabadaj), Martin Matoušek (41. Filip Císařovský), Patrik Čavoš - David Surmaj (83. Šimon Těžký), David Čapek. Trenér: Miroslav Horňák.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Brych - Jakub Kalfas, Marek Minařík, Peter Kučera, David Králíček - Peter Šenk, Lukáš Salachna (87. Jakub Puczok), Martin Samiec (77. Lukáš Foitzik), Václav Tomeček - Daniel Černý (87. Denis Pieter), Mario Latocha (68. Tomáš Pustka). Trenér: Lubomír Vašek.
Počet diváků: 50

Třinečtí odjížděli do Prahy s cílem minimálně zopakovat výsledek z letní přípravy, kdy se Spartou remizovali 1:1. Tehdy si ve dvojutkání nezahráli z dnešní základní sestavy pouze nováček Peter Šenk, obránce Marek Minařík a trojice ofenzivních hráčů David Králíček, Daniel Černý a Mario Latocha.

Lépe do zápasu vstoupili domácí hráči a v 8. minutě se radovali z první branky, když si pro přihrávku z pravé strany seběhl Michal Sáček a střelou k pravé tyči překonal brankáře Brycha.

O šest minut později mohlo být vyrovnáno. Po přihrávce Kalfase se do dobré střelecké pozice dostal Černý, ale zkušený brankář Miller jeho střelu k bližší tyči zlikvidoval.

Zajímavou první půli hráči okořenili šancemi na obou stranách. V 17. minutě zahodil dobrou příležitost Latocha, o tři minuty později Brych fantasticky zasáhl proti střele Závišky i dorážce Surmaje.

Třinečtí vstupovali do druhé půle s cílem vyrovnat, bohužel neuběhla ani minuta a Sparta vedla 2:0. Rychlou akci po pravé straně zakončil po centru na bližší tyč krásnou hlavičkou David Surmaj.

Jedinou zajímavou příležitost druhé půle měl unikající Černý, ale nakonec mu domácí obránci míč ve výhodné pozici ukopli.

Sparta dohrála utkání v deseti lidech. V 84. minutě poslal Filip Císařovský zezadu nešetrně k zemi Šenka a z ruky rozhodčího Houdka uviděl červenou kartu. Ani tato nevýhoda už nic nezměnila na vítězství Pražanů 2:0.