Sparta potvrdila roli favorita

(15.03.2015) Mladíci Sparty dnes na umělém trávníku na Lesní ukázali, že i bez posil z A-mužstva jsou silným celkem a v předehrávce 25. kola porazili naše chlapce zaslouženě 0:2. Třineckým nepomohla ani velká šance v úvodu druhé půle, kterou Martynek zahodil.

25.kolo, neděle 15.3.2015
0:2
(0:1)
AC Sparta Praha
Branky: 40. Jakub Moravec (0:1), 61. Patrik Schick (0:2). Rozhodčí: Zbyněk Proske - Stanislav Pochylý, Zdeněk Kreisl. Žluté karty: Tomasz Gomola, Lukáš Brych - Jan Špaček.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Brych - Martin Samiec (53. Tomasz Gomola), Marek Minařík, Jan Krejčí, Jakub Kalfas - David Martynek, Jan Ferenc, Miroslav Ceplák (70. Miroslav Puczok), Peter Kučera, Marek Gajdošík (66. David Králíček) - Pavol Zimka (89. Radovan Melecký).
AC Sparta Praha: Vojtěch Vorel - Jakub Nečas, Aleksandar Kitanovič, Richard Macháč, Martin Toml - Jiří Kulhánek, Jan Špaček (82. Filip Císařovský), Jakub Moravec, Patrik Schick - Milan Jurdík, Jiří Miskovič (85. Michal Sáček).
Počet diváků: 100

Pražané přicestovali do hutnického města pouze s jedním hráčem, který v letošním ročníku naskočil do první ligy a byl jím útočník Patrik Schick s 22 minutami na svém kontě. Ostatní mladíci byli bez zkušeností z nejvyšší soutěže, přesto jim to nevadilo. Domácí trenér Kamil Papuga mohl využít služeb Marka Gajdošíka a Miroslava Cepláka, kteří včera byli na lavičce při zápase s Opavou.

Pražané působili od úvodního hvizdu jako lepší a sehranější celek. Třinečtí proto vyšli na Spartu s koncentrovanou obranou a hrozbou brejků. První šanci si Sparťané vypracovali v 11. minutě, kdy si na Macháčův centr velmi dobře naběhl Jurdík, ale hlavou umístil balón vedle pravé tyče Brychovy brány. Stejný hráč se mohl zapsat do střelecké listiny o dvacet minut později, ale prudkou střelou po zemi netrefil levou tyč třinecké brány.

Když už to vypadalo, že diváci v prvním poločase gól neuvidí, přišla 40. minuta a Jurdíkova výměna míče s Kitanovičem, po které prvně jmenovaný vypálil prudce na bránu, jeho pokus sice Brych dokázal vyrazit, ale na dvojitou dorážku Jakuba Moravce už nestačil a Sparta vedla.

Domácí měli velkou šanci na vyrovnání po změně stran. Centr Gajdošíka si ve vzduchu zpracoval Martynek a ještě nad padajícím brankářem Vorlem stačil píchnout balón, bohužel jen kousek chybělo, aby kulatý nesmysl zamířil do brány.

Klíčovým okamžikem se stala 61. minuta. Miskovič vypálil z nějakých třiceti metrů, míč se odrazil před malé vápno, kde se balónu zmocnil Kitanovič, jeho střela ještě do brány neprošla, ale dorážka Patrika Schicka už ano.

Dvougólový náskok Spartu uklidnil, naopak Třinečtí ani s posílením útoku nedokázali pořádně ohrozit brankáře Vorla, za to na druhé straně mohli přidat třetí branku Schick s Jurdíkem, ale skóre 0:2 vydrželo svítit až do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího.