Třetí derby - třetí vítězství

Třetí derby - třetí vítězství

(06.09.2009) Ve slezském derby Opava versus Třinec plný bodový zisk nakonec oslavovali hosté. Jedinou změnu stavu přinesla závěrečná desetiminutovka, kdy se po špatné malé domů prosadil útočník Onuchukwu.

6.kolo, neděle 6.9.2009
Slezský FC Opava
0:1
(0:0)
FK Fotbal Třinec
Branka: 82. Onuchukwu. Rozhodčí: Hájek. Žluté karty: Nepožitek - Chlebek, Lisický.
Slezský FC Opava: O. Novák - Kolínek (85. Neubert), Cigánek, Uvíra, Čáp - Partyš, Nepožitek, Wirth, Zapletal (83. Kiša) - Půda, Halaška (69. Přecechtěl). Trenér: Radek Látal.
FK Fotbal Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Kuděla, Bednarek - Joukl, Hupka, Stýskala (82. Hanus), Eismann (64. Malíř) - Matůš (75. Onuchukwu), Szmek. Trenér: Jiří Neček.
Počet diváků: 2055

Komentář k zápasu

Třinecký trenér Jiří Neček přijel do města, kde jako asistent trenéra, hlavní trenér a poté sportovní koordinátor strávil poslední tři roky. V prestižním duelu nastoupil proti domácímu Radku Látalovi, s nimž ještě na jaře úzce spolupracoval.

V sestavě Třince došlo k dvěma změnám, obě se týkaly pozice krajních obránců. Hrdloviče, jenž se proti Vítkovicím zranil, zastoupil Lisický a Martinčíka zase Bednarek, který se pro změnu už dal zdravotně dohromady.

Modro-žlutí nastoupili bez opory zadních řad Mezlíka a útočníka Malohlavy zotavujícího se z vážné dopravní nehody. Extřinecký forvard Přecechtěl se dostal na hřiště až ve druhém poločase.

Ještě o něco později na trávník vyběhl Onuchukwu - nový útočník Třince pocházející z Nigérie, jenž naposledy působil v Řecku. Pár minut před koncem se objevil na správném místě a zařídil svým barvám cennou výhru.

V nové sezoně střelecky tápající Opavané se dostali do několika šancí, ale žádnou nezužitkovali. Na třetí letošní gól v síti soupeře a druhou výhru v probíhajícím ročníku si musejí minimálně týden počkat.

Třinečtí podporování početnou skupinkou fanoušků navázali na výhru proti Vítkovicím a vrátili se na přední příčky druholigové tabulky. Chtěli by se na nich udržet i po domácím utkání se suverénním lídrem soutěže - Ústím nad Labem.  

Nejdůležitější okamžiky:

10. Domácí Zapletal si dělá místo ke střele, poté pálí, avšak nachází jen připraveného brankáře Lipčáka.

38. Zhruba z 20 metrů napřahuje ke střele hostující útočník Matůš, gólman Novák jeho pokus s námahou vytahuje mimo tři tyče.

41. Po rohovém kopu zahrávaném Čápem v gólové pozici hlavičkuje těsně vedle třinecké tyče útočník Halaška.

71. Do míče se opírá domácí Zapletal, ale brankář Lipčák je na správném místě a jeho nepříjemnou střelu z dálky krotí.

74. Brankář Novák s námahou vytahuje na rohový kop střelecký pokus hostujícho Joukla z přímého kopu.

 82. Stoper Uvíra posílá "malou domů." Jeho úmysl vystihuje útočník EBUS ONUCHUKWU, sprintuje za míčem a než ho dostihne, meruny se zmocňuje domácí gólman Novák. Na odkop nemá čas, zasahuje dotírajícího protihráče, od něhož se míč odráží do sítě - 0:1.

89. Z dálky napřahuje záložník Wirth, ale Lipčák je nepřekonatelný - míč znovu vyráží.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Členská schůze spolku FOTBAL TŘINEC přeložena na neurčito!

Z důvodu vyhlášení karantény vládou ČR se odkládá členská schůze spolku FOTBAL TŘINEC z 25.3.2020 na neurčito! O novém termínu schůze budou všichni řádní členové spolku FOTBAL TŘINEC včas (minimálně 14 dní předem) informováni řádnou písemnou pozvánkou.

Děkuji za pochopení.

Mgr. Vladislav BURY, ředitel FOTBAL TŘINEC z.s.

 
 
 
Zápasový servis
 
 

Reportáž

 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál