Třinci nevyšel úvod a v Opavě prohrál

(22.02.2014) Předposlední přípravné utkání s Opavou nedopadlo pro Třinecké dobře. V úvodu utkání zbytečně ztratili dvě branky a nepřiznivé skóre už v dalším průběhu nedohnali, i když měli taktovku utkání ve své moci. Jediný třinecký úspěch zaznamenalv prvním poločase Haša.

přát., sobota 22.2.2014
Slezský FC Opava
2:1
(2:1)
Branky: 4. Petr Nekuda (1:0), 19. Jan Schaffartzik (2:0), 37. Roman Haša (2:1).
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček (46. Václav Bruk) - Petr Lisický (62. Michal Velner), Benjamin Vomáčka, Marek Čelůstka, Lukáš Kubáň - Pavel Malíř (76. Radek Gulajev), Jaroslav Málek (62. Petr Wojnar), Michael Hupka (62. Marek Kyselý), Petr Joukl (46. Martin Sporysz) - Radek Gulajev (46. Tomáš Gavlák), Roman Haša (62. René Dedič). Trenér: Karel Kula.
Počet diváků: 0

Do zápasu proti Opavě nastoupili Třinečtí bez kvarteta marodů. Nezahráli si Ceplák, Rohel, Matoušek a Motyčka. Příležitost dostala osmnáctka nominovaných, včetně brankáře Václava Bruka, pro kterého to bylo první utkání v barvách A-mužstva v této přípravě.

Zápas začal velmi dobře pro Opavu. Ve 4. minutě se prodral po levé straně extřinecký Petr Nekuda, prošel přes dva hráče a střelou po zemi překonal i gólmana Palečka.

V 10. minutě vystrašil opavského Květoně po centru Joukla z levé strany hlavičkující Gulajev, avšak minul bránu. Neúspěšně si vedl i o pár minut později po nádherné kolmici Vomáčky za opavskou obranu Lisický. Jeho pokus srazil jeden z obránců zpět k třinecké „11“, míč se vzápětí dostal ke Gulajevovi, který ani nadvakrát nedokopl míč za brankovou čáru.

Co nešlo Třineckým, to vyšlo Opavským. Po neúspěšném rohovém kopu hostů se žlutomodří zmocnili míče, založili rychlý brejk, Němec z pravé strany odcentroval a Jan Schaffartzik z malého vápna trefil skulinu mezi Palečkovýma nohama.

Třinečtí se po dvaceti minutách probrali a začali hrát svůj fotbal. Ve 25. minutě se Joukl ještě zastřeloval. Slezský bílý balet udeřil až po standardní situaci. Na Malířův rohový kop si naběhl Roman Haša a střelou z první k levé tyči zacílil přesně.

Ještě v závěru prvního dějství mohl po dalším Malířově rohu vyrovnat hlavou Čelůstka, jenže míč se po prudké střele mezi tři tyče nevešel.

O poločase udělali oba trenéři několik změn a to se projevilo i na počtu šancí. Oba týmy sice daly po jednom gólu, ale právoplatnost jim neudělil rozhodčí. Důvodem bylo offsidové postavení střílejících hráčů.

Když už bylo vše v pořádku, selhali zakončující hráči. V 69. minutě Gavlák hlavičkoval mimo bránu, stejný hráč pálil deset minut před koncem z vyložené pozice vysoko nad. Do střelecké kolonky se nezapsal ani hlavičkující Dedič po centru Kubáně. Nejblíže gólu byli paradoxně domácí. V 83. minutě napálil břevno Brukovy brány střelec vítězného gólu Schaffartzik.

Po prohře v Senici prohrál Třinec i na umělce v Opavě-Kylešovicích, tentokrát 2:1 a do generálky s béčkem Olomouce mají svěřenci trenéra Kuly ještě co napravovat.