Třinec až v závěru udolal Orlovou

(04.05.2013) Až v poslední desetiminutovce dokázali svěřenci trenéra Miroslava Kouřila odvrátit ztrátu bodů z orlovského trávníku. Třinec do 84. minuty prohrával 1:0, ale pak góly Gavláka a Malíře výsledek otočil ve svůj prospěch.

24.kolo, sobota 4.5.2013
Slavia Orlová
1:2
(1:0)
Branky: 31. Jarmil Kopel (1:0), 84. Tomáš Gavlák (1:1), 86. Pavel Malíř (1:2). Rozhodčí: Vít Ondráš - Vlastimil Ogrodník, Valter Boček. Žluté karty: Miroslav Keresteš, Michal Kovář, Roman Švrček - Martin Motyčka.
Slavia Orlová: Radek Szarowski - Miroslav Keresteš, Roman Švrček, Thiago Silveira (9. Marek Mišanec), Petr Žižka - David Pražák, Michal Kovář, František Hanus, Jakub Jonek (58. Patrik Lička) - Ozren Perič (78. Jan Urban), Jarmil Kopel. Trenér: Bohuš Keler.
FK Fotbal Třinec: Václav Bruk - Petr Joukl (71. Marek Kyselý), Martin Švec, Petr Cigánek, Pavel Eismann - Pavel Malíř (89. Daniel Klimas), Martin Motyčka, Michael Hupka, Václav Juřena (81. Tomáš Matoušek) - Tomáš Gavlák, Josef Čtvrtníček. Trenér: Miroslav Kouřil.
Počet diváků: 156

Regionální derby nabídlo zajímavý fotbal se šancemi na obou stranách. Brankáři Szarowski s Brukem měli co dělat, aby utkání neskončilo třeba výsledkem 3:3.

Jako první se střelecky projevila Orlová. Po centru z levé strany to ze skluzu zkusil útočník Perič. Jeho pokus ještě přeletěl třineckou bránu. O chvíli později se pálil z pravé strany Kovář, míč zastavila až boční síť Brukovy svatyně.

Železáři poprvé zahrozili ve 14. minutě. Prodloužený centr z levé strany vrátil na pravou tyč Szarowského brány Malíř a nebezpečnou hlavičku Juřeny domácí odkopávali z malého vápna.

Obrovskou gólovku měl v 16. minutě Tomáš Gavlák. Juřena byl v rychlostním souboji s brankářem Szarowskim úspěšnější, přihrál zmíněnému Gavlákovi, který měl před sebou odkrytou bránu. Třinecký útočník se rozhodl balón trefit z první, bohužel trestuhodně zívající bránu netrefil!

Prvního gólu se diváci dočkali po půl hodině hry. Pražák vybídl do úniku Jarmila Kopela, ten využil zaváhání Švece a střelou do odkryté brány otevřel účet utkání.

Vzápětí mohlo být ještě hůř. Hanus odcentroval z přímého kopu a Švrčkovu hlavičku vytlačil Bruk konečky prstů na rohový kop.

Poslední šanci prvního poločasu si vypracovali Třinečtí. Švec kličkoval před pokutovým územím, poté nahrál na levou stranu volnému Motyčkovi, ovšem záložník s číslem 17 ve vyložené pozici selhal.

O přestávce zřejmě proběhla bouřka v kabině, protože Třinec na hřiště vyběhl s větším sebevědomím. Bylo jen otázkou času, kdy vstřelí první gól.

V 52. minutě Juřena zpětnou přihrávkou vybídl do šance Hupku a druhý nejlepší střelec Třince orazítkoval tyč Szarowského brány. O dvě minuty později se tentýž hráč dostal znovu ke střele, jeho padáček z 20 metrů Szarowski vyrazil před sebe, ale následným skokem soupeře k dorážce nepustil.

V 60. minutě šel Kopel sám na bránu, mířil ke vzdálenější tyči, ale střela mu příliš nesedla a třinecký gólman si pro balón dolehl. Zanedlouho zkusil štěstí z 20 metrů Keresteš, ale ani on na Bruka nevyzrál.

Co se nepovedlo Třineckým za více než 80 minut, to se jim v závěru podařilo hned dvakrát. Šťastnou ruku měl trenér Kouřil v 81. minutě. Záložníka Juřenu nahradil Matoušek, Malíř se posunul na levou stranu a najednou to šlo.

V 84. minutě odcentroval Eismann z pravé strany, u malého vápna si na balón naskočil Tomáš Gavlák a hlavou vyrovnal na 1:1.

Orlová se sesypala a druhý úder na sebe nenechal dlouho čekat. Na pravé straně řádící Matoušek tentokrát zvolil razantní přihrávku po zemi do oblasti penaltového bodu, kde si naběhl Pavel Malíř a ani zásah Szarowského proti jeho bombě nezabránil druhému gólu v orlovské síti.

Domácí se v závěru snažili s výsledkem něco udělat, tlačili se vysokými míči do třineckého vápna, jenže tam byla pozorná obrana v čele s brankářem Brukem, kterého by se dalo vyhlásit za muže zápasu.

Po závěrečném hvizdu bylo jasné, že červenobílí se stali druhým týmem, který letos v Orlové zvítězil. Ziskem tří bodů si navíc udrželi první místo před Prostějovem a Frýdkem-Místkem.