Třinec chtěl více vyhrát, proto má tři body

(24.05.2014) Poslední víkendové utkání před domácím publikem sehráli třinečtí fotbalisté na výbornou. Velkou bojovností a přesnou střelou z kopačky kapitána Martina Motyčky urvali tři body v boji o postup do první osmičky.

28.kolo, sobota 24.5.2014
1:0
(1:0)
FK Varnsdorf
Branka a asistence: 7. Martin Motyčka (as. Marek Čelůstka, 1:0). Rozhodčí: Pavel Orel – Zdeněk Arnošt, Petr Antoníček. Žluté karty: Martin Motyčka - Nikolas Daníček, Kristián Zbrožek. Červená karta: 63. Lukáš Kubáň (Třinec).
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Petr Lisický, Michael Hupka, Marek Čelůstka, Lukáš Kubáň – Jaroslav Málek, Martin Motyčka, Petr Wojnar, Miroslav Ceplák (51. Michal Janec) – Radek Gulajev (79. Tomáš Gavlák), Roman Haša (65. Petr Joukl). Trenér: Karel Kula.
FK Varnsdorf: Vilém Fendrich – Roman Mach, Martin Kouřil, Jan Filip, Lukáš Jakobovský – Pavlo Rudnytskyy (46. Marek Volf), Kristián Zbrožek, Matěj Kotiš, Radim Breite (65. Nikolas Daníček) – Ladislav Martan (59. Tomáš Mikinič), Jiří Schubert. Trenér: Zdenko Frťala.
Počet diváků: 512

Kapitán Benjamin Vomáčka a asistenta Pavel Malíř chyběli v základní jedenáctce Třince v utkání proti Varnsdorfu. Na stoperský post se vrátil Čelůstka a Málek dostal příležitost na postu pravého záložníka. Od první minuty dostali příležitost Wojnar s Hašou.

Hosté chtěli prodloužit sérii dvou vítězných utkání dalším bodovým ziskem. Oproti poslednímu utkání dostal v bráně Severočechů příležitost Vilém Fendrich a ukázal se ve výborném světle, ovšem z první střely na bránu inkasoval.

V sedmé minutě sklepl Čelůstka balón pro Martina Motyčku, třinecký záložník napřáhl zpoza vápna a prudkou střelou po zemi prostřelil gólmana Fendricha. Hostům nepomohla ani reklamace offsidu.

Úvodní gól pravděpodobně uzemnil obě jedenáctky od větší snahy po dobytí soupeřovy brány. Diváci se museli spokojit s kopanou mezi šestnáctkami, občas z toho vyletěla slepá střela, která nemohla ohrozit gólmana na jedné, či druhé straně.

Až v 35. minutě zahrozil z přímého kopu ze střední vzdálenosti varnsdorfský Martin Kouřil, ale nepříjemný projektil, který nabral velkou rychlost, v třinecké bráně neskončil, stejně jako o dvě minuty později technická střela Jakobovského (Paleček vyrazil) a dorážka Schuberta.

V prvním poločase jako první zahrozili domácí, po změně stran to byli hosté. Po rohovém kopu Jakobovského se před malým vápnem zjevil ve výborné pozici Schubert, ovšem jeho hlavičce chyběla potřebná přesnost.

Hutníci hrozili z brejků. Po jednom z nich našel Málek křížným pasem volného Hašu, ten sice prostřelil Fendricha, ale míč z brankové čáry vykopl Filip. Vzápětí byl sám před gólmanem Gulajev, položil si gólmana, ale míč za brankovou čáru dopravit nedovedl.

V 62. minutě Wojnar převzal balón do úniku na gólmana, ale dlouho se rozmýšlel, co s míčem udělat, až mu ho Fendrich sebral z kopačky.

Další klíčový moment nastal o minutu později. Po souboji se Schubertem oplácel třinecký Lukáš Kubáň, za svůj čin obdržel červenou kartu a sezóna pravděpodobně pro něj skončila.

I přes hru o jednoho hráče méně si domácí vypracovali ještě jednu tutovku. V 75. minutě vyslal Joukl učebnicovou přihrávku a domácí opět běželi dva na jednoho. Málek se rozhodl sám zakončit, ale proti němu vyběhl Fendrich a míč mu sebral. Na rozdíl od svého otce, který v poločasové soutěži trefil na první pokus přesně, Málek mladší byl neúspěšný a na svou první druholigovou branku stále musí čekat.

Neproměněné šance mohly Třinec mrzet, protože osm minut před koncem si hosté vypracovali největší šanci zápasu, ovšem když už nemohl zasáhnout Paleček, pomohla mu obrana. Stalo se tak po závaru v třineckém vápně, kde se nejlépe zorientoval Zbrožek. Střelu varnsdorfského hráče Paleček famózně vyrazil a dorážející Mikinič trefil třineckou zeď číhající před brankovou čárou. Hosté ještě reklamovali ruku, ale rozhodčí jejich názor nesdíleli.

Po závěrečném hvizdu hráči obou týmů popadali únavou na trávník. Na stadionu Rudolfa Labaje byli šťastnější svěřenci trenéra Karla Kuly, kteří udrželi jarní domácí neporazitelnost a zároveň se v tabulce posunuli na deváté místo. Naopak hosté se po dvou výhrách vracejí domů s prázdnou.