Třinec nasázel Hanákům pět kousků

(01.08.2015) Fantastický výkon, fantastický výsledek. Takový byl sobotní dopolední fotbal mezi Třincem a Olomoucí B. Třinečtí se i přes brzký inkasovaný gól vzepjali k heroickému výkonu a pěti góly rozstříleli hanáckou rezervu.

1.kolo, sobota 1.8.2015
5:1
(3:1)
SK Sigma Olomouc "B"
Branky a asistence: 7. Jakub Rolinc (0:1), 8. Pavel Malcharek (1:1), 32. René Dedič (as. Václav Mozol, 2:1), 45. Václav Mozol (as. Jaroslav Málek, 3:1), 76. Pavel Malcharek (penalta, 4:1), 86. Václav Tomeček (as. Petr Joukl, 5:1). Rozhodčí: Jan Machálek - Pavel Peřina, Valter Boček. Žluté karty: Václav Tomeček - Ondřej Ševčík.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Michal Velner, Benjamin Vomáčka, Pavel Hloch, Tomáš Knötig – Imrich Bedecs (65. Martin Motyčka) – Pavel Malcharek (81. Petr Joukl), Jaroslav Málek, Václav Mozol, Václav Tomeček (89. Jiří Janoščín) – René Dedič. Trenér: Radim Nečas.
SK Sigma Olomouc "B": Martin Blaha – Jiří Texl, Ondřej Ševčík, Jan Štěrba (46. Matěj Hýbl), Václav Jemelka – Jan Hladík, Petr Ševčík, Jakub Habusta (77. Lukáš Buchvaldek), Lukáš Kalvach, Šimon Falta – Jakub Rolinc (65. Jakub Yunis). Trenér: Augustin Chromý.
Počet diváků: 616

Olomoučtí mladíci vstoupili do zápasu bez respektu, v úvodu se snažili častěji držet balón na svých kopačkách a v 7. minutě se dostali po krásné trefě Jakuba Rolince do vedení 0:1.

Hanáci se z vedení dlouho neradovali, neboť vzápětí se k odraženému centru Mozola dostal Pavel Malcharek a střelou do odkryté brány vyrovnal.

Zápas se začal lámat v polovině první půle. Kalvachův centr našel ve vápně Jemelku, jehož hlavičku famózně vyrazil gólman Paleček. To na druhé straně z prava odcentroval Mozol a hlavičkující René Dedič neměl problém umístit balón za Blahova záda.

Když pak Štěrbovu obrovskou příležitost lapil dalším famózním zákrokem Paleček a v závěru prvního dějství umístil dorážku do olomoucké brány Václav Mozol, odcházely týmy do kabin za poločasového stavu 3:1.

Ve druhé půli se Hanáci pokoušeli s výsledkem něco udělat, tlačili se před bránu, ale gól ani velké šance nepřicházely. Třinečtí měli větší štěstí. V 75. minutě Ševčík strčil nohu před balón do Dedičovy střely a z následného pokutového kopu zvýšil na 4:1 Pavel Malcharek.

Definitivní tečku za sobotní kanonádou udělal minutu před koncem základní hrací doby po centru Joukla krásnou hlavičkou Václav Tomeček a poslal Třinec na první místo tabulky. Třinečtí tak po pěti gólech do sítě Nového Jičína přidali pět kousků do brány Olomouce. Jak to bude v Pardubicích?