Třinec nasázel Hlučínu půltucet

(01.03.2014) Na závěr přípravy si třinečtí fotbalisté doma s chutí zastříleli a porazili Hlučín jednoznačně 6:0. O šest branek se podělilo šest střelců - Ceplák, Wojnar, Gavlák, Hupka, Joukl a Haša.

přát., sobota 1.3.2014
6:0
(2:0)
FC Hlučín
Branky: 14. Miroslav Ceplák (1:0), 41. Petr Wojnar (2:0), 53. Tomáš Gavlák (3:0), 62. Michael Hupka (4:0), 85. Petr Joukl (5:0), 89. Roman Haša (6:0). Rozhodčí: Dalibor Bartla - Michal Šimek, Michal Novák.
FK Fotbal Třinec: Miroslav Ceplák, Marek Čelůstka, René Dedič, Tomáš Gavlák, Radek Gulajev, Roman Haša, Michael Hupka, Petr Joukl, Lukáš Kubáň, Petr Lisický, Pavel Malíř, Jaroslav Málek, Lukáš Paleček, Michal Velner, Benjamin Vomáčka, Petr Wojnar. Trenér: Karel Kula.
Počet diváků: 0

Na výborně připraveném trávníku sehráli třinečtí fotbalisté velmi dobrou partii. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě travnatých ploch, za výborně odvedenou práci,“ poděkoval správcům trávníku na Lesní i na Borku jménem klubu Jakub Kafka. Třinecký trenér Karel Kula dal v utkání šanci šestnáctce hráčů, aby ukázala, co se v nich ještě před startem mistrovské soutěže skrývá.

Třinec začal utkání velmi dobře a už ve 14. minutě se dostal do vedení. Na Gulajevův centr si naběhl Miroslav Ceplák a s přispěním jednoho z hlučínských hráčů uklidil míč do brány.

Rozdíl mezi soutěžemi byl znát, hostům dělaly problémy především přihrávky za obranu. Po jedné takové akci přistrčil Malíř centr Gulajeva k neobsazenému Lisickému, který však pálil vysoko nad.

Podobně si vedl po centru Wojnara i hlavičkující Dedič, ten sice trefil prostor brány, ale jeho nedůrazná střela nemohla překvapit brankáře Andrejka.

Více problému nadělal po rohu Hlučína hlavičkující Marák. Jeho umístěnou hlavičku k tyči Paleček se vší námahou vyrazil vedle brány.

V závěru prvního poločasu si zaběhl za obranu Malíř, Andrejko jeho střelu vyrazil pouze před sebe, kde se k balónu nejrychleji prodral Petr Wojnar a dorazil balón do odkryté brány.

Po změně stran došlo v obou týmech k několika změnám, ale průběh hry zůstal stejný. Třinečtí ovládali hřiště a snažili se hrozit z brejků.

V 50. minutě zahrozil z přímého kopu Vomáčka. Přízemní střela z jeho kopačky našla pouze náruč gólmana Andrejka. O dvě minuty později ukázal záda hlučinským bekům Haša, jemným lobem překonal gólmana, ale netrefil bránu. To se povedlo po dalším úniku až Tomáši Gavlákovi, jenž neváhal a tvrdou střelou pokořil Andrejka a odstartoval gólostroj.

V 62. minutě dostal od hlučínských hráčů více prostoru na levé straně Michael Hupka a střelou do protipohybu hostujícího gólmana zatřepal hlučínskou sítí počtvrté.

Hlučín se snažil a v 69. minutě mohl vstřelit čestný úspěch. Hlavičku Pezzottiho do třinecké brány Kubáň vyrazil na břevno a následnou dorážku Paleček zlikvidoval.

Další branky se diváci dočkali až v poslední pětiminutovce. V 85. minutě se uvolnil u pravé tyče Petr Joukl a střelou k tyči zvýšil na 5:0.

O dvě minuty později běželo duo Haša – Gavlák v situaci dva na jednoho na hlučínskou bránu. Haša se rozhodl pro samostatnou akci, na hranici vápna se uvolnil, položil si gólmana, ale z následné střely trefil pouze tyč.

Nakonec se také dočkal. Po dalším úniku šel Roman Haša sám na gólmana a nekompromisní střelou k tyči ustanovil výsledek na 6:0.

Poslední přípravné utkání před startem jarní soutěže Slezané zvládli. Za týden to však bude trochu jiná káva. Do Třince přijede adept na návrat do nejvyšší soutěže z Ústí nad Labem.