Třinec nevyužil přesilovku a pouze remizoval

Třinec nevyužil přesilovku a pouze remizoval

(19.09.2009) V duelu, který rozdělil podzim na dvě poloviny, fotbalisté Třince remizovali s Čáslaví 1:1. Stejně jako před týdnem doháněli jednogólový náskok soupeře. Na trefu Oklešťka po pauze i tentokrát odpověděl Onuchukwu.

8.kolo, sobota 19.9.2009
FK Fotbal Třinec
1:1
(0:1)
FC Zenit Čáslav
Branky: 56. Onuchukwu – 18. Okleštěk. Rozhodčí: Mikel. Žluté karty: Stýskala, Kuděla, Hrdlovič – Kotyza,  Dobal, Brunclík, Červená karta: 57. Ricka (Čáslav).
FK Fotbal Třinec: Lipčák – Lisický, Chlebek, Kuděla, Bednarek – Joukl, Stýskala, Hupka (40. Hrdlovič), Eismann (69. Malíř) – Onuchukwu (81. Matůš), Szmek. Trenér: Jiří Neček.
FC Zenit Čáslav: Valeš – Kotrba, Ricka, Vít, Nitrianský – Kotyza, Haniak - Dobal, Dubský (56. Brunclík), Okleštěk (63. Kunášek) - Fikejz (76. Markovič) . Trenér: Přemysl Bičovský.
Počet diváků: 1520

Komentář k zápasu

Druhý domácí zápas, opět nerozhodný výsledek 1:1. Zatímco remíza s nezdolným Ústím byla domacími považována za zisk, plichta s Čáslaví za jasnou ztrátu. Minuty před výkopem se nesly ve slavnostním duchu – své 75. narozeniny oslavil někdejší třinecký obránce Josef Holeksa. Řízný obránce s přezdívkou „Břitva“ byl u toho, když Třinec poprvé postoupil do nejvyšší soutěže. Jeho dres během poválečných let oblékl více než čtyřistakrát.

Třinečtí fotbalisté hrající v plné síle (nikdo neabsentoval) znovu pustili protivníka do vedení. Po rohovém kopu se z hranice vápna trefil ke vzdálenější tyči Okleštěk. Poté se už domácí dostali do tempa a vypracovali si několik slibných příležitostí. Míč však nakonec za zády brankáře Valeše neskončil ani jednou.

Domácí fotbalisté pokračovali v tlaku i po přestávce. Za svou snahu byli brzy odměněni gólem – Onuchukwu uklidil ideální Stýskalův centr k tyči. Po úniku a faulu na stejného hráče se kopala penalta, navíc faulující Ricka dostal přímo červenou kartu.

Vítězné branky se víc než 1500 diváků včetně oslavence Josefa Holeksy nedočkalo – Eismann z pokutového kopu trefil jen tyč. Převahu jednoho hráče v poli domácí tým nevyužil, protože pozorně bránící hosté z Čáslavi se nenechali zaskočit.

Nejdůležitější okamžiky:

17. Čáslavští zahrávají rohový kop, míč se dostává k TOMÁŠOVI OKLEŠŤKOVI, který střelou z rohu velkého čtverce napříč bránou k protější tyči střílí vedoucí gól hostí - 0:1.

18. Po faulu na Onuchukwa domácí zahrávají přímý kop ze 16 metrů, Eismann  však trefuje pouze soupeře ve zdi do hlavy.

21. Křídelní akce - Onuchukwu zleva centruje na Joukla, ten si zpracovává míč a než stačí v tutové šanci srovnat, vracející se zadák mu ho ukopává na roh.

23. Tvrdá přízemní střela Stýskaly z pravé strany míří těsně vedle vzdálenější tyče.

30. Obránci nechávají spadnout míč a dostávají se do nesnází. Onuchukwu je předbíhá, otáčí se a v těžké pozici pohotově vystřihuje nůžky - Valeš míč vyráží na roh.

31. Domácí stoper Kuděla po rohovém kopu hlavičkuje pár centimetrů nad břevno čáslavské brány.

37. Třinečtí se ženou do protiútoku. Joukl centruje z pravé strany na nabíhajícího Onuchukwu, míč s přispěním jednoho obránce, který útočníka hlídá, končí na tyči. 

47. Tentokrát břevno. Po rohovém kopu a přihrávce Onuchukwy ji pohotovou střelou trefuje Stýskala.

55. Z levé strany centruje Stýskala, na míč si nabíhá EBUS ONUCHUKWU a placírkou zakončuje neomylně k tyči - 1:1.

57. Onuchukwu se dostává za obranu a běží na gólmana Valeše.Vystřelit už nestačí, protože stoper Ricka jej posílá k zemi - následuje červená karta a pokutová kop.

58. Míč si na bílý bod staví Eismann, rozbíhá se, jenže trefuje pouze spojnici tyče a břevna.

74. Szmek sklepává míč, Onuchukwu pálí tvrdě, ale nepřesně. Střela zpoza pokutového území končí nad břevnem.

77. Szmek chvátá za dlouhým nákopem, stejně tak hostující gólman Valeš. Domácí hrot je u míče dříve, jenže už nestačí hlavou brankáře přehodit - Valeš hlavičku chytá.

84. Slabá chvíle domácí obrány, hosté mají šanci vsítit vítězný gól. Exbaníkovskému Markovičkovi chybí přesnost a šance je ta tam.

88. Nákop do ohně, následuje série hlaviček. Chlebek prodlužuje míč na Szmeka, který zaváhá a do zakončení hlavou z dobré pozice se nedostává.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Členská schůze spolku FOTBAL TŘINEC přeložena na neurčito!

Z důvodu vyhlášení karantény vládou ČR se odkládá členská schůze spolku FOTBAL TŘINEC z 25.3.2020 na neurčito! O novém termínu schůze budou všichni řádní členové spolku FOTBAL TŘINEC včas (minimálně 14 dní předem) informováni řádnou písemnou pozvánkou.

Děkuji za pochopení.

Mgr. Vladislav BURY, ředitel FOTBAL TŘINEC z.s.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál