Třinec překvapení nepřipustil

(08.05.2013) Souboj prvního s posledním dopadl podle očekávaného scénáře. Třinečtí rozhodli o vítězství v prvním poločase, který vyhráli 4:0. Po změně stran se hostům sice podařilo snížit, ale poslední slovo měl Josef Čtvrtníček, který upravil výsledek na konečných 5:1.

19.kolo, středa 8.5.2013
5:1
(4:0)
SK Spartak Hulín
Branky a asistence: 17. Martin Motyčka (1:0), 29. Marek Kyselý (2:0), 33. Josef Čtvrtníček (as. Václav Juřena, 3:0), 39. Petr Joukl (as. Václav Juřena, 4:0), 62. Martin Pacl (4:1), 64. Josef Čtvrtníček (as. Pavel Malíř, 5:1). Rozhodčí: Luboš Drozdy - Vlastimil Ogrodník, Jan Nesrsta. Žluté karty: Michal Vyskočil, Svatopluk Kadlec (oba Hulín).
FK Fotbal Třinec: Václav Bruk - Petr Joukl, Michael Hupka (46. Tomáš Matoušek), Martin Švec, Pavel Eismann - Pavel Malíř (64. Daniel Klimas), Marek Kyselý, Martin Motyčka, Václav Juřena - Tomáš Gavlák (62. Filip Buryan), Josef Čtvrtníček. Trenér: Miroslav Kouřil.
SK Spartak Hulín: Marek Vogl - Vlastimil Barcuch (81. Stanislav Mrhálek), David Lehkoživ, Jakub Řihák, Jaroslav Laciga, Michal Dvořáček (85. Radim Vymětal), Bronislav Otruba, Martin Pacl, Svatopluk Kadlec, Dominik Krhut, Michal Vyskočil. Trenér: Jindřich Lehkoživ.
Počet diváků: 552

Domácí prostředí a průměr čtyři branky na zápas, to je strašák pro soupeře třineckých fotbalistů. Nejinak tomu bylo i ve středu dopoledne v kabině Hulína. Spartak přijel do Třince s 12 hráči do pole a dvěma brankáři. Bylo jen otázkou času, kdy se položí, jenže začátek utkání tomu nenasvědčoval.

Úvodní minuty nabídly fotbal, ve kterém měli domácí častěji míč na kopačkách, ovšem hosté byli nebezpečnější. Zajímavou příležitost měl v 15. minutě Barcuch, jeho střelu Bruk s problémy nadvakrát lapil do rukavic. O čtyři minuty později byl v ještě lepší situaci Dvořáček, Bruk proti němu vytasil jeden ze svých famózních zákroků a míč vyrazil, naštěstí pro třineckého gólmana se hráči Hulína k dorážce nedostali.

To už ale na světelné tabuli svítil stav 1:0. V 17. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti Martin Motyčka a skrytým kopem přes bránícího hráče napálil balón přímo do levého růžku Voglovy brány.

Úvodní branka domácí nastartovala a ti mířili za dalšími góly. Po centru Gavláka musel Vogl vyrazit hlavičku Malíře na rohový kop. O minutu později nebezpečně pálil pravačkou Gavlák, bohužel mimo.

O něco přesnější byl v 29. minutě Marek Kyselý. Třinecký záložník v sestavě zaplnil místo po marodícím Cigánkovi a prosadil se i střelecky po prodlouženém centru na zadní tyč.

Dvougólové vedení domácím nestačilo a do konce první půle navýšili skóre ještě dvojnásobně. Podobnou situaci jako při druhém gólu si domácí zopakovali ve 33. minutě. U levé tyče se k míči prodral Josef Čtvrtníček a rázem to bylo 3:0.

Výsledek prvního poločasu završil šest minut před koncem po střele Juřeny a nepřesvědčivého zákroku brankáře Vogla z dorážky Petr Joukl.

Do druhého poločasu už nenastoupil střevními potížemi sužovaný obránce Hupka. Jeho místo zastoupil klíčový hráč sobotního duelu Tomáš Matoušek.

Domácí celek ve druhé půli polevil na aktivitě a málem se mu to vymstilo. Ve 47. minutě Gavlák o kousek minul hulínskou bránu, za to na druhé straně byl přesnější Martin Pacl. Ten se prodral po levé straně vedle malého vápna a přízemní střelou překonal třineckého gólmana.

Svěřenci trenéra Kouřila na první gól soupeře rychle našli odpověď. Malíř krásně načechral balón před brankovou čáru, kde to jistil útočník Josef Čtvrtníček a připsal si druhý gól v utkání.

Poslední změnu skóre mohli učinit hráči Hulína, konkrétně Michal Vyskočil. Extřinecký záložník měl dvě střelecké příležitosti zpoza šestnáctky. První střelu gólman Bruk vyrazil, druhá šla těsně nad břevno.

Slezané v poklidném tempu porazili Hulín a splnili průměrnou normu vstřelených branek z domácích zápasů. K dalšímu zápasu nastoupí červenobílí v sobotu na hřišti Břeclavi, která doma letos neprohrála.

Miroslav Kouřil (trenér Třince)

„Takzvané povinné vítězství jsme dotáhli do cíle, který jsme si stanovili s tím, že jsme chtěli zápas rychle rozhodnout a pošetřit síly na sobotu, což se v plné míře potvrdilo. Udělali jsme dvě, tři střídání, abychom ulehčili hráčům, kteří budou síly za tři dny velmi potřebovat, protože nás čeká jeden z nejdůležitějších kroků směrem k postupu do druhé ligy. Proto jsme trochu zvolnili tempo, abychom to naplno zapnuli v Břeclavi. Jsem rád, že jsme to zvládli tak, jak jsme si řekli.“

Jindřich Lehkoživ (trenér Hulína)

„Do zápasu jsme vstoupili nezakřiknutě, bohužel po první brance se Třinec rozehrál. Nezachytávali jsme jeho výpady po stranách a z následných centrů či standardních situací jsme inkasovali další tři branky. Soupeř nás předčil zejména v důrazu v šestnáctce. Druhý poločas jsme chtěli odehrát se ctí a nedostat třeba osmičku, což se podařilo. Ostudu jsme tedy neudělali, nicméně domácí měli zápas pod kontrolou a zaslouženě vyhráli.“
(Zdroj: Kroměřížský deník)