Třinec rozstřílel mladíky Trnavy

(08.07.2015) Vítězstvím domácích fotbalistů skončil souboj druholigových celků. Úspěšnější byl ten český, neboť brankáři Trnavy museli až šestkrát lovit míč ze své sítě. Mezi střelce se zapsali i naši mladí odchovanci Martin Samiec s Pavolem Zimkou.

přát., středa 8.7.2015
6:2
(3:1)
Spartak Trnava
Branky: 24. Ivan Pikulík (0:1), 27. Tomáš Dočekal (1:1), 30. Tomáš Dočekal (2:1), 32. Marek Gajdošík (3:1), 54. Christián Steinhübel (3:2), 69. Martin Samiec (4:2), 77. Michael Hupka (5:2), 83. Pavol Zimka (6:2). Rozhodčí: Ondřej Cieslar - Tomáš Mankovecký, Ondřej Kuchař.
FK Fotbal Třinec:
1. poločas: Václav Bruk - David Martynek, Imrich Bedecs, Pavel Hloch (28. Marek Čelůstka), Jiří Janoščín - Lukáš Salachna, Martin Motyčka - Petr Ondrušík, Tomáš Dočekal, Miroslav Ceplák - Marek Gajdošík.
2. poločas: Lukáš Brych - Michal Velner, Michael Hupka, Marek Čelůstka, Petr Joukl - Pavel Malcharek, Martin Samiec, Imrich Bedecs, Václav Tomeček - René Dedič, Pavol Zimka. Trenér: Marek Kalivoda.
Počet diváků: 102

Jedno velké překvapení připravil trenér Marek Kalivoda proti trnavským mladíkům, kteří hrají druhou nejvyšší slovenskou soutěž. Do prvního poločasu vyběhl s kapitánskou páskou třinecký odchovanec David Martynek.

Zatažená obloha a teplota kolem 25 stupňů nabídly fotbalistům ideální počasí. Zhruba stovka diváků viděla zajímavý, agresivní fotbal se šancemi na obou stranách. Než začaly padat góly, padali hráči. Tvrdé hře jako první podlehl bývalý hráč Mostu Djiby Ba, který musel do šatny už ve 12. minutě. O 16 minut později ho následoval Pavel Hloch.

To už na světelné tabuli svítil stav 1:1. Ve 24. minutě neudržel Slávikovu tečovanou, přízemní střelu z přímého kopu brankář Bruk a dobíhající Ivan Pikulík už neměl problém dorazit balón do prázdné brány.

Inkasovaná branka Třinec nakopla. O minutu později Gajdošík ukázal obráncům Trnavy záda, ale gólmana Vahalíka nepřekonal. To se povedlo o dvě minuty později po centru Gajdošíka zakončujícímu Tomáši Dočkalovi, který vyrovnal na 1:1.

Tomáš Dočekal se ze vstřeleného gólu radoval i za další tři minuty, když si naskočil na Ceplákův rohový kop a hlavou nedal brankáři Trnavy šanci. Exkluzivní třineckou pětiminutovku uzavřel po centru Motyčky přesně zakončující Marek Gajdošík, jak jinak než hlavou.

O přestávce oba trenéři vydatně pozměnili úvodní jedenáctky. V třinecké sestavě zůstal pouze zkoušený Imrich Bedecs, jenž v 53. minutě sledoval faul Čelůstky na Bašu, který rozhodčí potrestal pokutovým kopem. Míč si na bílý puntík postavil Christián Steinhübel a střelou do levé poloviny brány snížil na 3:2.

Tak jako v prvním poločase to bylo ze strany Spartaku vše. Poté znovu začali střelecky úřadovat hráči v modrých dresech, přesněji třinečtí odchovanci. V 69. minutě si Tomečkovu zpětnou přihrávku zpracoval před vápnem Martin Samiec a krásnou střelou k levé tyči vstřelil svůj první gól za A-mužstvo.

V 77. minutě už to bylo 5:2. Centr Joukla z pravé strany si našel před malým vápnem číhající Michael Hupka a nechytatelnou hlavičkou usměrnil balón za brankáře Švábka.

Aby to nebylo z třinecké strany vše, prvopoločasový výsledek 3:1 dorovnal ve druhém dějství sedmnáctiletý útočník Pavol Zimka, jenž si u vzdálenější tyče počíhal na ukázkový přízemní centr z kopačky čerstvého otce Velnera a upravil výsledek na konečných 6:2.

Kdo dnes utkání sledoval přímo z tribuny, mohl být hrou Slezanů potěšen. O něco těžší soupeř čeká na Kalivodovu družinu v neděli, kdy na stadion Rudolfa Labaje zavítá prvoligový Baník Ostrava. Utkání začíná v 10:30.