Třinec se může těšit na Duklu

(21.08.2013) /AKTUALIZOVÁNO/ Třinečtí to zvládli. V soutěžním derby utkání i potřetí v řadě porazili Valcíře a ve třetím kole Poháru České pošty se mohou těšit na prvoligovou Duklu Praha.

CP2, středa 21.8.2013
MFK Frýdek-Místek
1:2
(0:1)
Branky a asistence: 27. Miroslav Ceplák (as. Tomáš Dostál, 0:1), 49. Radek Gulajev (as. Josef Čtvrtníček, 0:2), 84. Jan Dobrovolný (as. David Javorek, 1:2). Rozhodčí: Emanuel Marek – Ondřej Pelikán, Robert Hájek. Žluté karty: Erik Talián – Miroslav Ceplák, Petr Cigánek.
MFK Frýdek-Místek: Jiří Hlaváč – Tomáš Hopp (46. David Javorek), Filip Korneta, Ondřej Škorik, Jiří Prokeš (75. Tomáš Boráň) – Erik Talián, Jaroslav Juříček (46. Patrik Vávra), Jan Dobrovolný, David Juřica – Petr Soukup, Marian Kovařík. Trenér: Milan Duhan.
FK Fotbal Třinec: Václav Bruk – Petr Joukl (46. Jan Malík), Petr Cigánek, Marek Čelůstka, Tomáš Matoušek – Tomáš Dostál, Jaroslav Málek, Michael Hupka (46. Martin Motyčka), Miroslav Ceplák (81. Pavel Malíř) – Radek Gulajev, Josef Čtvrtníček. Trenér: Pavel Hajný.
Počet diváků: 2652

Do pohárového souboje nastoupily oba týmy se značně obměněnou sestavou. Trenér Frýdku-Místku Michal Duhan dal volno kompletní základní jedenáctce, třinecký kouč obměnil sobotní základní sestavu na pěti místech.

Derby utkání nenabídlo příliš pohledný fotbal. Většina utkání se odehrávala mezi šestnáctkami, převážně s míčem na třineckých kopačkách. Více střeleckých příležitostí měli v první půli domácí, ale paradoxně Třinečtí šli do vedení.

Jako první zahrozil ve 12. minutě přízemní střelou z velkého úhlu Kovařík, ale Bruka nepřekvapil. Podobně si vedl střelou ze střední vzdálenosti Juříček. Někteří diváci vstali ze sedadel a pomalu zvedali ruce, ale uzemnil je náraz balónu do plotu za třineckou bránu.

Klíčový moment prvního dějství nastal ve 27. minutě. Dostál se krásně uvolnil na pravé straně, zbavil se bránícího hráče, odcentroval a nabíhající Miroslav Ceplák hlavou umístil balón na delší ruku brankáře Hlaváče.

Poslední příležitost, která zvedla diváky ze sedadel, se odehrála v 36. minutě, Kovařík napřáhl z 25 metrů a gólman Bruk měl co dělat, aby balón vyrazil mimo bránu.

Oba trenéři o přestávce sáhli ke dvojí změně. Lépe z toho vyšli Třinečtí. Ve 49. minutě odcentroval z pravé strany Čtvrtníček a Radek Gulajev nedal hlavou Hlaváčovi šanci. Třinec vedl 2:0.

Obrovskou příležitost na snížení měl o dvě minuty později Soukup, který před malým vápnem píchnul do balónu a třinecký gólman se štěstím vykopl balón ven z brány.

Na druhé straně zazdil obrovskou šanci Gulajev poté, co se proháčkoval středem do vápna, v pádu stihl vyslat pokus na Hlaváče, ale frýdeckému brankáři stačilo pouze lehnout. Zanedlouho měl před sebou odkrytou bránu Čtvrtníček, jenže trestuhodně přestřelil ze sedmi metrů. Poté byl sám před Hlaváčem Gulajev, ale tísněn netrefil bránu.

Naději na zvrat vykřesal domácím fotbalistům v 84. minutě přesným lobem zpoza vápna záložník Jan Dobrovolný.

Definitivní postupovou jistotu mohl těsně před koncem zajistit Čtvrtníček. Třinecký útočník měl gól na kopačce, spoluhráči mu přenechali přihrávku z pravé strany a na hráče s číslem 24 zívala odkrytá brána. Ještě teď nikdo neví, jak to mohl překopnout.

I přes závěrečnou snahu o vyrovnání se hráčům v červených dresech podařilo udržet těsné vedení a po závěrečném hvizdu se mohli radovat z postupu do třetího kola. To se odehraje ve středu 25. září a na stadion Rudolfa Labaje zavítá pražská Dukla.

Pavel Hajný (trenér Třince)

„Už před začátkem utkání jsem nebyl nadšený z toho, jakou sestavu postavil trenér Duhan, protože kdybychom to nezvládli, mohli jsme se ponořit ještě více psychicky dolů. Naštěstí jsme to zvládli, přístup hráčů byl solidní, ale pořád tam byly nepochopitelné věci. My vedeme 2:0, mohli jsme vést 5:0, ale pak si Malík s Dostálem prohodili posty, což doteď nechápu, proč to udělali, prohráli jsme hlavu, oni dali gól a lidi začali řvát. Následuje stoprocentní šance, kdy to Čtvrtníček může dát do prázdné, ale kopne to ležérně. Blbosti a ležérnosti nás mohly stát vyrovnání. V závěru se mohlo stát cokoliv, ruka, penalta, prohraný klíčový souboj. Toto mě mrzí, ale jinak byl přístup hráčů solidní.“