Třinec veze ze Slovácka remízu

(29.01.2014) Dvakrát vedli, přesto to na vítězství nestačilo. Třinečtí v souboji s prvoligovým Slováckem remizovali 2:2, když domácí našli odpověď na branky Motyčky a Joukla.

přát., středa 29.1.2014
1.FC Slovácko
2:2
(1:1)
Branky: 25. Martin Motyčka (0:1), 45. Michal Trávník (penalta, 1:1), 67. Petr Joukl (penalta, 1:2), 75. Marek Havlík (2:2).
FK Fotbal Třinec: I. poločas: Lukáš Paleček - Michal Velner, Marek Čelůstka, Benjamin Vomáčka, Jiří Janoščin - Pavel Malíř, Jaroslav Málek, Martin Motyčka, Miroslav Ceplák - Tomáš Gavlák, Radek Gulajev. II. poločas: Pavel Rohel - Petr Lisický, Marek Čelůstka, Benjamin Vomáčka, Tomáš Matoušek - Petr Joukl, Petr Wojnar, Michael Hupka, Marek Kyselý, Jiří Janoščin - Michal Dedič. Trenér: Karel Kula.
Počet diváků: 0

Do Starého Města přicestovali Třinečtí bez Jana Malíka, kterého si Brno stáhlo zpět z důvodu zranění stopera Avdiče a obránce Jana Krejčího, jenž se zranil na včerejším dopoledním tréninku. Na post stopera nastoupil obránce Marek Čelůstka, o jehož odchodu spekulovala některá média.

Utkání na Širůchu začalo velkou šancí Civiče, který z rohu šestnáctky natáhl ke střele a orazítkoval tyč Palečkovy brány. O pár minut později se po pasu Cepláka ocitl před brankářem Hečou Gulajev, ale třinecký útočník v souboji se slováckým strážcem svatyně neuspěl. Na druhé straně se pokoušel obloučkem překonat Palečka Libor Došek, třinecký gólman míč konečky prstů vytěsnil mimo bránu.

Stejný hráč měl podobnou šanci ještě jednou, ovšem Heča i za pomocí spoluhráčů uchránil svou svatyni. Inkasoval až ve 25. minutě poté, co si na centr Pavla Malíře naběhl Martin Motyčka a stejně jako před rokem rozvlnil síť slovácké brány.

V závěru svého vystoupení přišel o čisté konto i třinecký gólman Lukáš Paleček, neboť po Doškově zakopnutí o ležícího Vomáčku domácí kopali penaltu, kterou Michal Trávník s chladnou hlavou proměnil a srovnal na 1:1.

O poločase nahradil Palečka v bráně Pavel Rohel. Do pole se dostali i zbylí Třinečáci z lavičky včetně Tomáše Matouška a Petra Joukla, kteří měli prsty v dalším gólu.

Ještě předtím měl obrovskou šanci zkoušený Janoščin, ale náhradního gólmana Semanka nepřelstil. Podobně si vedl i Michal Dedič, jehož střelu domácí vykopávali z brankové čáry. To se povedlo až Petru Jouklovi. Ten si postavil míč na penaltový bod po zákroku Rady na Matouška a střelou do středu brány poslal Třinec znovu do vedení.

Nakonec zápas vítěze nepoznal. V 75. minutě Kerbr hlavou prodloužil centr Diviše na Marka Havlíka a mladý hráč Slovácka, ač byl blízko Rohela, dokázal ho prostřelit a vyrovnat na 2:2.

Nerozhodný výsledek v dalším čase nezměnil střídající Dedič, který byl sám před Semankem, bohužel ani nadvakrát si s domácím gólmanem neporadil.

Třinečtí si i přes povedený výkon neodvezli ze Slovácka radostné pocity z vítězství, přesto se svým výkonem mohou být spokojeni. Jejich dalším soupeřem bude v sobotu dopoledne Orlová.