Třinec zdolal nováčka i podruhé

Třinec zdolal nováčka i podruhé

(14.11.2009) V posledním podzimním zápase dokázali fotbalisté Třince otočit nepříznivý vývoj utkání. Zásluhou gólů středních záložníků Hanuse a Cepláka i podruhé porazili benjamínka z Hlučína, který vedl brankou Zelinky.

16.kolo, sobota 14.11.2009
FK Fotbal Třinec
2:1
(0:1)
FC Hlučín
Branky: 69. Hanus, 88. Ceplák - 21. Zelinka. Rozhodčí: Zelinka ŽK: Joukl - Čelůstka, Hrtánek, Švrček.
FK Fotbal Třinec: ipčák - Lisický, Chlebek, Kuděla, Bednarek - Malíř (46. Joukl), Ceplák, Stýskala (67. Hanus), Eismann - Matůš, Doležal (46. Szmek). Trenér: Neček.
FC Hlučín: Kosmál - Juřátek, Čelůstka, Bogdaň, Švrček - Žižka, Hrtánek, Javorek (70. Kovář), Dobeš - Vlček (62. Prokeš), Zelinka (79. Sokol). Trenér: Hajný.
Počet diváků: 832

Komentář k zápasu

Domácí fotbalisté hrající bez zraněného útočníka Onuchukwy chtěli napravit vítězstvím předchozí nezdary - prohry ve Vlašimi a v Karviné a domácí remízu s Jihlavou.

Hosté z Hlučína (v jejich sestavě se objevili tři bývalí fotbalisté Třince - brankář Kosmál, obránce Čelůstka a záložník Žižka), kteří v prvním utkání dostali od Třince čtyři branky, hodlali vrátit rivalovi porážku a navázat na domácí výhru nad Čáslavi.

Závěrečné střetnutí podzimu mělo několik pasáží - lepších i horších. Úvod byl opatrný, na první nebezpečnou střelu se čekalo poměrně dlouho. K nelibosti domácích fandů ji vypustili v zeleném hrající hosté - konkrétně host ze Slavie Zelinka, který potrestal domácí za nepovedený odkop.

Třinečtí fotbalisté po obdržené brance zvýšili své úsilí, jenže o těsný náskok protivníka připravit nedokázali, protože několik svých možností nezužitkovali. Podařilo se jim to až po hodině hry, kdy střídající Hanus brankou z přímého kopu korunoval jejich tlak.

Družina trenérů Nečka a Kuly se s plichtou nespokojila, i nadále držela svého protivníka na jeho polovině. Šancí ovšem příliš neměla, pozvolna se schylovalo ke konečné remíze. Těsně před koncem zápasu Eismann rozehrál rohový kop a nepokrytý Ceplák hlavou rozhodl o tom, že body se dělit nebudou a všechny tři zůstanou v Třinci.

Nejdůležitější okamžiky:
21. Po faulu u brankové čáry Hlučín získává výhodu trestného kopu. Domácí nejsou schopni odvrátit míč, za což je přesnou střelou trestá KAREL ZELINKA - 0:1.
29. Z pravé strany centruje obránce Lisický a tečovaný míč seshora dopadá na břevno Kosmálovy brány.
31. Třinečtí zahrávají rohový kop, ale o míč přicházejí. Zelinka vyráží do protiútoku, vyměňuje si míč s Vlčkem, jenže pak trefuje přízemní střelou vzdálenější tyč.
32. Příležitost na druhé straně. Tvrdou střelu Malíře po přihrávce Stýskaly vyráží brankář Kosmál. Doležal se pokouší o dorážku, ale Čelůstka míč do brány nepouští.
33. Stýskala zahrává z levé strany rohový kop, u zadní tyče číhající Matůš v jasné šanci promáchává.
56. Po rychlé akci Zelinky a Vlčka se k míči dostává Javorek, jenže po dvou kličkách vinou teče jednoho z protihráčů  zakončuje těsně vedle.
58. Vlček se uvolňuje v pokutovém území a střílí k zadní tyči. Kdyby na jeho pokus dosáhl Žižka, hosté by vedli o dvě branky.
63. Po pravé straně prochází Joukl, přihrává Matůšovi, jenž zády k bráně posouvá míč Ceplákovi. Domácí záložník zblízka pálí slabě do brankáře.
69. Střídající FRANTIŠEK HANUS rozehrává standardní situaci z větší vzdálenosti a plachtící míč končí u vzdálenější tyče - 1:1.
88. Eismann zahrává z pravé strany rohový kop. Míč propadá až k MIROSLAVU CEPLÁKOVI, který pohotovou hlavičkou zajišťuje Třinci těsné vítězství - 2:1.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Členská schůze spolku FOTBAL TŘINEC přeložena na neurčito!

Z důvodu vyhlášení karantény vládou ČR se odkládá členská schůze spolku FOTBAL TŘINEC z 25.3.2020 na neurčito! O novém termínu schůze budou všichni řádní členové spolku FOTBAL TŘINEC včas (minimálně 14 dní předem) informováni řádnou písemnou pozvánkou.

Děkuji za pochopení.

Mgr. Vladislav BURY, ředitel FOTBAL TŘINEC z.s.

 
 
 
Zápasový servis
 
 

Reportáž

 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál