Třinecká kanonáda smetla Petrovice

(16.02.2011) /aktualizováno/ Z fotbalistů se stali dělostřelci. Aspoň tak to vypadalo v utkání s Petrovicemi. Třinečtí vypálili směrem na Petrovickou bránu více jak třicet střel z toho šest skončilo v bráně Marka Sabely. Do pomyslného terče se trefili dvakrát Hanus a Surynek, po jednom zásahu přidali Ceplák a Onuchukwu.

přát., středa 16.2.2011
6:0
(5:0)
Lokomotiva Petrovice
Branky: 9. a 10. Hanus, 26. a 55. Surynek, 3. Ceplák, 11. Onuchukwu.
FK Fotbal Třinec: Bruk (46. Svatoš) - Lisický, Buzek, Hupka, Minarčík - Malíř (46. Byrtus), Ceplák, Hanus, Oboya - Onuchukwu, Surynek. Trenér: Lubomír Luhový.
Lokomotiva Petrovice: Sabela - Anastasovský, Gill, Bernatík, Czyž, Miko, Dittrich, Reichel, Lukan, Šustr, Bělan. Střídali: Klimek, Kumpán, Kajfosz. Trenér: Dušan Kohút.
Počet diváků: 72

K bitvě na třinecké umělce nastoupili ve středu odpoledne Třinečtí bojovníci proti divizním puškám z Petrovic. Generál Lubomír Luhový nasadil do své bojové formace i novou posilu Patricka Oboyu, který po čtyřech letech opustil Most.

Premiérově pod třineckým osvětlením nastoupili do zápasu domácí snipeři. Ti neměli se svým protivníkem slitování a hned od úvodních minut stříleli ze svých zbraní ostrými náboji. První výstřel přišel z třinecké zbraně už ve třetí minutě. To se po levé straně protáhl Oboya, poslal míč podél hranice šestnáctky přes Surynka k volnému Miroslavu Ceplákovi a slovenský záložník vypálil projektil pod břevno Sabelovy brány.

Nejsilnější trojitý úder zasadili bojovníci v červených barvách svému soupeři v rozmezí od 9. do 11. minuty. V 9. minutě odcentroval z pravé strany Malíř a František Hanus nechytatelnou hlavičkou odstartoval druhou gólovou radost. Ta ani neskončila a František Hanus zasadil třetí ránu do petrovické defenzívy, když dostal míč na hranici šestnáctky, odkud vypustil ze své kopačky nepříjemnou žabku, která po odrazu od tyče doskákala za brankovou čáru.

Úspěšnou tříminutovou kanonádu završil po centru Surynka z levé strany u vzdálenější tyče číhající Ebus Onuchukwu a uklidil míč do odkryté svatyně.

V dalším průběhu třinecké střely létaly buď mimo petrovickou bránu, nebo do brankáře Sabely. Vyjímkou byla 26. minuta, kdy Martin Surynek dostal balón do běhu, položil si petrovického gólmana a lehkým kopem poslal míč do prázdné brány.

Zatímco brankář Sabela měl po celý zápas plné ruce a nohy práce, složité zákroky brankáře Bruka bšhem jeho 45minutové účasti na hřišti by se daly spočítat na prstech bezrukého člověka.

Poločasová přestávka nabídla oběma generálům možnost udělat několik změn ve svých sestavách. Do hry se tak mohli dostat třinečtí odchovanci. Na straně domácích padla volba na Ondřeje Byrtuse a brankáře Ladislava Svatoše, pro něhož to byla premiéra mezi třineckými muži. V sestavě Petrovic do druhé půle vyběhl Lukáš Kajfosz, třinecký odchovanec, jenž strávil podzim v Bystřici.

Druhý poločas byl ve znamení toho prvního. Třinečtí zůstali pány na hřišti. Petrovičtí sice zvýšili aktivitu a dostali se i k několika nadějným střeleckým pokusům, ale Třinečtí byli pány na hřišti a soupeře k tutovce nepustili.

Jediný gólový okamžit druhé půle nastal v 55. minutě. Byrtus krásným centrem z levé strany našel u bližší tyče číhajícího Martina Surynka, jenž ukázal svou chladnokrevnost a zvýšil na 6:0.

I v dalším průběhu hrozili domácí palbou kulatých nábojů do prostoru kolem petrovické brány. Několik výstřelů vyletělo ze zbraní Malíře, Onuchukwy, Cepláka, Surynka nebo Hanuse. Bohužel přesný cíl koule nezasáhly.

Suma sumárům, Petrovičtí fotbalisté si z bitvy na třinecké umělce odvážejí domů šestigólovou nadílku. Svůj válečný výkon budou moci Třinečtí zopakovat v sobotu od 11 hodin, kdy se jim postaví bojovníci z Dolního Kubína.