Třineckou sérii ukončil polský klub

Třineckou sérii ukončil polský klub

(25.01.2019) Téměř rok vydržela neporazitelnost našeho týmu v přípravném období. Až dnes byl přesnější v zakončení polský celek GKS Katowice a na umělé trávě v Chorzowě jsme tak prohráli 0:2.

příp., pátek 25.1.2019
GKS Katowice
2:0
(0:0)
FK Fotbal Třinec
Branky: 50. David Aňon (1:0), 86. Daniel Rumin (2:0).
FK Fotbal Třinec: Jiří Adamuška - Matěj Schwendt, Martin Janošík, Tomáš Weber, Richard Vaněk, Tomáš Omasta, Jiří Janoščín, Erik Šula, Lukáš Hapal, Pavol Ilko, Ondřej Kušnír. Střídali: Lukáš Buchvaldek, Imrich Bedecs, Mikk Reintam, Francisco Nazareno, Luis Arroyo, René Dedič, Michal Klec, Petr Niemczyk.
Počet diváků: 0

Komentář k zápasu

Kotel čarodějnic, tak se přezdívalo stadionu Śląski v Chorzowě, tedy místu, kde se psaly dějiny polského fotbalu. Své zápasy zde hrála nejen polská reprezentace, ale v 70. letech i Górnik Zabrze. Hned vedle toho se nachází hřiště s umělým povrchem a malou tribunkou. Tam sehrála naše družina přátelský zápas s Katovicemi.

Třinečtí v červených dresech bojovali na sněhem posypaném terénu s důrazným soupeřem. Hned v úvodu střílel k pravé tyči Śpiączka, ale Adamuška se prostřelit nenechal. O pár minut později byl na druhé straně blízko ke vstřelení úvodního gólu Janoščín, který překonal brankáře Pawelka, ale jeho pokus dostihl jeden z domácích a odkopl míč z malého vápna.

Poté zkusil štěstí Schwendt střelou z hranice šestnáctky. Neuspěl a vzápětí musel vstřebat bolestivý atak od soupeře. Nakonec hřiště předčasně opustil a pouze v bolestech sledoval přímý kop Vaňka, který se štěstím Pawelek vytáhl vedle brány.

Trenér Neček o přestávce prostřídal sestavu a po čtyřech minutách přihlížel prvnímu gólu soupeře. Rumin našel ze strany v pokutovém území Davida Aňona, který si vytvořil trochu prostoru a následně překonal třineckého brankáře.

Naši borci se nevzdali, vytvořili si několik dobrých pozic, ale ani jeden z dvojice Dedič, Buchvaldek nevyzrál na domácího gólmana Barana. A tak v závěru přišel trest. Rychlý brejk uzavřel po přízemním pasu Aňona zakončující Daniel Rumin.

Slezané téměř po roce poznali nepříjemnou chuť porážky v přípravě. Naposledy neuspěli v souboji s kazašským Tobolem Kostanaj během loňského tureckého soustředění.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U15, U14: Utkali se s Karvinou

Přátelské utkání odehrály kategorie starších žáků proti kvalitnímu soupeři MFK Karviná. O něco lépe se dařilo žákům pod vedením trenéra Petra Hrazdílka. Družině trenéra Ivana Martinčíka odhalilo utkání slabiny v týmu, na které se v rámci přípravy budou soustředit.

 
 
 
Zápasový servis
 
 

Reportáž

 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál