Třinečtí jedou s prázdnou

(06.08.2011) Úvodní zápas nové sezóny se Třineckým nevydařil. Slezané prohráli ve Zlíně díky gólům Železníka a Romana Dobeše 2:0. Hostům nepomohl ani čtvrthodinový výpadek osvětlení.

1.kolo, sobota 6.8.2011
FC Fastav Zlín
2:0
(1:0)
Branky: 30. Lukáš Železník (1:0), 51. Roman Dobeš (2:0). Rozhodčí: Zbyněk Proske - Jiří Jiřík, Marek Pilný. Bez karet.
FC Fastav Zlín: Stanislav Dostál - Jakub Jugas, Michal Malý, Tomáš Hájek, Jan Jelínek - Pavel Elšík, Petr Švach (88. Radim Bublák), Tomáš Polách (85. Lukáš Motal), Roman Dobeš - Tomáš Poznar, Lukáš Železník (65. Jiří Dobeš). Trenér: Alois Skácel.
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák - Petr Lisický, Michael Hupka, Radek Kuděla, Tomáš Matoušek (75. Miroslav Ceplák) - Pavel Malíř, František Hanus, Patrik Siegl (65. Martin Maroši), Martin Pospíšil (54. Martin Surynek), Petr Joukl - Radek Szmek. Trenér: Ľubomír Luhový.
Počet diváků: 2023

Souboj dvou celků aspirujících na přední příčky druhé ligy dopadl lépe pro Zlín. Ti od úvodu utkání byli nepříjemným soupeřem červenobílých.

Ofenzivní aktivita domácích začala už v první minutě nepřesnou střelou Romana Dobeše. O pár minut později to zkoušel Joukl, ale ani on neuspěl.

První tutovku si vypracovali hosté. V 11. minutě si na vzdálenější tyč naběhl hráč s číslem 11 Petr Lisický a hlavou nasměroval míč k bližší tyči. Gólman Dostál obětavým zákrokem udržel čisté konto.

Varování třinecké obraně vyslal ve 20. minutě Roman Dobeš. Zkušený záložník se po centru z pravé strany dostal před malým vápnem k míči a pravačkou napálil břevno Lipčákovy brány. O dvě minuty později musel třinecký gólman hasit situaci po průniku a střele Jugase.

Třetí a poslední varování hostům odeslala dvojice Roman Dobeš - Železník. Prvně jmenovaný vysunul kolmicí Železníka, ten šel sám na Lipčáka. Třinecký gólman vyběhl, snížil střelecký úhel a exvítkovický útočník už to neměl kam dát.

Zkaženou chuť si Lukáš Železník spravil v závěru první půlhodiny. Polách rozehrál rohový kop, Švach prodloužil míč na Železníka a ten nekrytý hlavou usměrnil míč do brány - 1:0.

Druhý poločas začal pro Třinecké černě. V 51. minutě po krásné kombinaci ševců se mohl radovat z druhé branky její střelec Roman Dobeš - 2:0.

V dalších minutách hra opadla a velký vzruch přinesla až 75. minuta, kdy se zlínská Letná zahalila do tmy. Více jak patnáct minut trvalo, než se oba kluby dohodly co dále. Světla už se do původního stavu vrátit nepovedlo a tak se hrálo za snížené viditelnosti.

Závěrečná čtvrthodina patřila Třinci. Slezané se snažili s výsledkem něco udělat, ale finální fáze byla tragická.

Nakonec po 108 minutách hry utkání skončilo dvoubrankovým vítězstvím domácích. Třinečtí si budou moci spravit chuť už v úterý v pohárovém utkání v Opavě.