Třinečtí na Slovensku neuspěli

(31.01.2010) Třinečtí fotbalisté podruhé v zimní přípravě nestačili na celek nejvyšší soutěže. Po Brnu si odnesl skalp druholigového slezského týmu i čtvrtý celek slovenské ligy - FC Nitra.

přát., sobota 30.1.2010
FC Nitra
1:0
(0:0)
Branka: 65. Mikuš.
FK Fotbal Třinec: Lipčák (70. Bruk) - Hrdlovič (46. Lisický), Chlebek (46. Hupka), Kuděla, Martinčík (46. Bednarek) - Malíč (46. Smutný), Ceplák (46. Hanus), Kobylík, Joukl (46. Eismann) - Onuchukwu (46. Doležal), Szmek (46. Matúš). Trenér: J. Neček.
Počet diváků: 0

Na Nitranském umělém trávniku nastoupily proti sobě od úvodu utkání nejsilnější jedenáctky. To naznačilo i průběh utkání. První poločas patřil defenzivnímu fotbalu a diváci moc šancí neviděli. Největší šanci domácích měl v závěru Boszodár, ale neuspěl. Na druhé straně si počínal jako mladý a nezkušený útočník Onuchukwu, který před odkrytou bránou napálil míč z blízka vysoko nad bránu.

Do druhého poločasu udělali třinečtí trenéři sedm změn. To se projevilo i na utkání a ze zápasu začali mít více svěřenci trenéra Galáda. Jediný gól zápasu přišel v 65. minutě. Domácí dostali standardní situaci a Mikuš z trestného kopu za nešťastného přispění Hanuse napálil míč za Lipčáka - 1:0. I Slezané si vypracovali pár slibných situací. Gólman Hroššo musel zasahovat proti ráně Smutného, kterou vyrazil na roh. Utkání mohlo skončit nerozhodným stavem 1:1, avšak střelu Matuše vyhlavičkoval domácí hráč z brankové čáry.

V sobotu 6. února se Třinečtí střetnou v domácím prostředí ve dvojzápase s Hlučínem. Oba týmy postaví dvě jedenáctky, které se střetnou proti sobě. První zápas začne v 9:15, druhý je naplánován na 10:45.

"První poločas byl velice dobrý, oba celky nastoupily v nejsilnějším složení. Ve druhé půli jsme to prostřídali, vytvořili jsme si několik slibných šancí, ale nedokázali jsme se střelecky prosadit. Utkání splnilo naše očekávání a ukázalo nám další slabiny," zhodnotil zápas s Nitrou trenér Karel Kula.