Třinečtí na závěr zdolali Frýdek

(25.02.2012) Závěrečné utkání zimní přípravy dopadlo pro domácí fotbality z Třince vítězně. Na umělém trávníku přehráli účastníka MSFL 2:1, když se v prvním poločase prosadil Nekuda a ve druhém Surynek.

přát., sobota 25.2.2012
2:1
(1:0)
MFK Frýdek-Místek
Branky: 21. Petr Nekuda (1:0), 62. Martin Surynek (2:0), 64. Slavomír Molnár (2:1). Hlavní rozhodčí: Petr Čecháček. Nucené odstoupení: 78. Radomír Chýlek (Frýdek-Místek).
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák - Petr Lisický, Michael Hupka, Radek Kuděla, Ondřej Byrtus (60. Miroslav Ceplák) - Pavel Malíř, Tomáš Matoušek, Daniel Rehák (60. František Hanus), Pavel Eismann - Martin Maroši (60. Martin Surynek), Petr Nekuda (60. Tomáš Gavlák). Trenér: Ľubomír Luhový.
Počet diváků: 40

Téměř po dvoutýdenní zápasové pauze nastoupili hráči z ocelářského města proti účastníkovi MSFL z Frýdku-Místku. I přes úrovňový rozdíl nabídl zápas téměř vyrovnaný průběh s malým množstvím šancí.

Vzrušení nabídl v prvním poločase Nekuda. V prvním případě nedokázal po centru z levé strany hlavou umístit míč mezi tři tyče. Ve druhém případě už byl úspěšný. Olomoucký forvard zblokoval odkop frýdeckých stoperů a krásnou ranou z pětadvaceti metrů otevřel skóre.

Hned po změně stran musel Lipčák hasit dalekonosný pokus z kopačky Cesneka. Třinecký gólman tygřím skokem vytáhl míč těsně nad horní tyč.

Po hodině hry nastoupila na hřiště čtveřice Ceplák, Hanus, Gavlák, Surynek a posledně jmenovaný o dvě minuty později vybojoval na levé straně míč, vběhl do pokutového území, položil si brankáře Prepsla a přízemní střelou do prázdné brány zvýšil třinecké vedení na dvě branky.

Valcíři našli odpověď vzápětí. Po centru z pravé strany hlavičkoval před malým vápnem nikým nehlídaný Molnár a snížil (2:1).

Nepříjemný moment přišel v 78. minutě. Chýlek napodobil slováckého Ondřejku a skluzem trefil stojnou nohu Hanuse. Rozhodčí Čecháček potrestal viníka střetu vykázáním mimo hrací plochu.

Hosté měli v závěru utkání na kopačkách vyrovnání, po akci dva na jednoho se míč dostal k Molnárovi, ten byl sám před Lipčákem, ale střelou po zemi nepřekvapil zkušeného brankáře.

Hutníci nakonec dokázali poslední přípravné utkání dotáhnout do vítězného konce a nyní již zbývá doufat, že stejného vítěze bude mít i první mistrovské utkání. To se hraje v sobotu od 10:15 na stadionu Rudolfa Labaje.