Třinečtí pokořili prvoligovou Karvinou

Třinečtí pokořili prvoligovou Karvinou

(06.09.2019) Fotbalový svátek dnes zažil Jablunkov. Tři stovky diváků sledovalo, jak na místním stadionu druholigový Třinec porazil účastníka elitní soutěže – Karvinou.

příp., pátek 6.9.2019
FK Fotbal Třinec
3:2
(0:0)
MFK Karviná
Branky: 55. Tomáš Wojnar (1:0), 57. Muhamed Tijani (2:0), 73. Martin Janošík (3:0), 83. Dávid Guba (penalta, 3:1), 88. Jan Krivák (3:2). Rozhodčí: Jakub Vojkovský. Žlutá karta: Ondřej Kušnír (Třinec).
FK Fotbal Třinec: 1. poločas: Jiří Adamuška – Tomáš Bulawa, David Gáč, Imrich Bedecs, Ondřej Kušnír – Martin Samiec – Filip Hlúpik, Jiří Valenta, David Machalík, Luis Arroyo – Leonid Akulinin.
2. poločas: František Chmiel – Tomáš Omasta, David Gáč, Imrich Bedecs, Ondřej Kušnír – Richard Vaněk – Denis Nieslanik, Filip Kubala, Tomáš Wojnar, Martin Janošík – Muhamed Tijani. Trenér: Svatopluk Habanec.

MFK Karviná: Martin Pastornický - Oliver Putyera (46. Gigli Ndefe), Ján Krivák, Milan Rundič (46. Martin Kouřil), Jan Moravec (46. Matúš Čonka) - Tomáš Weber (46. Vojtěch Smrž) - Petr Galuška (46. Vukadin Vukadinovič), Martin Vlachovský (46. Ondřej Lingr), Ivan Zhelizko (46. Martin Bukata), Erik Puchel (46. Dávid Guba) - Steven Petkov. Trenér: František Straka.
Počet diváků: 300

Komentář k zápasu

Třinecký trenér Svatopluk Habanec poslal do hry všechny hráče – tedy až na nemocného Jiřího Janoščína, rekonvalescenta Erika Šulu a místního odchovance Lukáše Ciencialu, který si plnil reprezentační povinnosti.

Pravý kraj obrany v prvním poločase třinecký kouč svěřil Tomáši Bulawovi z béčka, jenž fotbalově vyrostl v Jablunkově a ještě před třemi lety oblékal jeho dres v I. B třídě.

Úvodní část střetnutí žádný vzruch kolem pokutových území nenabídla, oba brankáři byli v podstatě bez práce a zneškodnili pouze pár propagačních střel.

Druhý poločas byl o poznání záživnější a divákům se rozhodně musel líbit, zejména pak těm, kteří drželi pěsti Třinci.

O menší vzruch se postaral urostlý mladík Muhamed Tijani, v jednom souboji nešetrně zasáhl karvinského stopera Martina Kouřila a vysloužil si pokárání od trenéra Františka Straky.

Vzápětí se už dlouhonohý útočník předvedl v mnohem příznivějším světle, prokličkoval se před pokutové území a připravil míč pro Tomáše Wojnara, jehož střela se štěstím zapadla za v ten moment ne zcela jistého Martina Pastornického – 1:0.

Chvíli poté byl u brankové čáry tvrdě faulován Filip Kubala, rozhodčí však ukázal na rohový praporek. K němu si míč postavil Richard Vaněk a přesným centrem našel Muhameda Tijaniho – 2:0.

Nebezpeční byli i hosté z Karviné. Gólman Třince František Chmiel měl štěstí, že David Guba nejprve málem přerazil tyč jeho brány a chvíli poté, kdy vystihl nepřesnou rozehrávku, po samostatné akci z úhlu napálil druhou tyčku.

Zaváhání si však neodpustili ani hosté. Levý obránce rozehrál standardní situaci tak mizerně, že našel rozběhnutého Martina Janošíka, který si navedl míč před šestnáctku a posléze zacílil ke vzdálenější tyči – 3:0.

Svěřenci trenéra Františka Straky se snažili o snížení a nakonec se ho dočkali. Nejprve napotřetí uspěl Dávid Guba, když s přehledem proměnil pokutový kop a těsně před koncem si na rohový kop naskočil nepokrytý Jan Krivák a hlavičkou k tyči uzavřel na konečných 3:2.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál