Třinečtí remizovali s Votroky

(03.10.2009) V utkání dvou rozdílných poločasů mezi Třincem a Hradcem se stejně jako v předešlé sezoně zrodila remíza. První poločas patřil aspirantovi na postup, ve druhém měli blíže k vítězství domácí fotbalisté.

10.kolo, sobota 3.10.2009
1:1
(0:1)
FC Hradec Králové
Branky: 76. Eismann - 42. Dvořák. Rozhodčí: Zelinka - Kordula, Slavík. Žluté karty: Doležal, Joukl, Eismann (všichni Třinec).
FK Fotbal Třinec: Lipčák - Hrdlovič, Chlebek, Kuděla, Martinčík - Joukl, Stýskala, Ceplák, Bednarek (70. Eismann) - Doležal (53. Szmek), Matůš (62. Onuchukwu). Trenér: Jiří Neček.
FC Hradec Králové: Lindr - Karal, Wozniak, Kasálek, Poděbradský - Rezek (90. Nemček), Fischer, Hochmeister, Dvořák (71. Janoušek) - Černý, Pilař (88. Dorotík). Trenér: Václav Kotal.
Počet diváků: 1023

Domácí Třinec šel do utkání s překopanou sestavou. Scházeli v ní hráči, kteří v poslední době hrávali vesměs pravidelně - zraněný Lisický a také Szmek, Onuchukwu Eismann a Hupka. Po delší době dostali důvěru obránci Hrdlovič a Martinčík, záložník Ceplák a útočník Doležal.

První část hry mnoho vzruchu nenabídla, i když úvod proběhl v režii hostů. Po několika minutách se hra vyrovnala. Míč se pohyboval ve středu pole, hra měla spád, ale brankových možností mnoho nebylo. Hosté se několikrát dostali k zakončení, ale ani jednou to nebylo z vyložené pozice, odkud se góly střílejí snadno.

Prví dějství branku přece jen přineslo - po centru Fischera se hlavou prosadil Dvořák. Třinečtí fotbalisté se dočkali až patnáct minut před koncem kdy po Eismannově brejku Szmek přihrál napříč malým vápnem a Eismann poslal míč do sítě.

Druhý poločas, zejména pasáž od 70. minuty, byl o poznání zajímavější. Soupeři se začali dostávat do vyložených šancí, protože oba se snažili vsítit vítěznou branku a strhnout vítězství na svou stranu. Nikomu se to však nepodařilo, střetnutí skončilo dělbou bodů.

Příští pátek se fotbalisté Třince představí na pražské Julisce v souboji s Duklou Praha.

Nejdůležitější okamžiky:

5. Střela Dvořáka z velkého úhlu, domácí brankář Lipčák si s ní ví rady.

7. Brejk Černého po levé straně, domácí gólman si připisuje další zákrok.

8. Přímý kop z 25 metrů - Lipčák vytahuje střelu Kasálka nad břevno.

24. Matůš uniká po levé straně a nachází Doležala, jenž se otáčí kolem obránce, ale zakončit už nedokáže.

32. Černý zakončuje z hranice šestnáctky, Lipčák jeho přízemní střelu kryje.

33. Stýskala zakončuje kombinaci technickou střelou, brankář Lindr je připraven.

42. Fischer uniká po pravé straně a centrem nachází PAVLA DVOŘÁKA, jenž se hlavou trefuje přesně k bližší tyči - 0:1.

70. Hostující Lindr s námahou zneškodňuje ostrý centr Martinčíka.

73. Z pravé strany centruje Rezek, hlavičkující Černý posílá míč nad bránu.

76. Hosté ztrácí míč, Eismann rychle postupuje dopředu. Přihrává Stýskalovi, ten nachází Szmeka, který přihrává napříč bránou na zadní tyč, kde PAVEL EISMANN ve skluzu vyrovnává na 1:1.

78. Joukl přízemní přihrávkou nachází Onuchukwua, který však souboj s brankářem Lindrem prohrává - míří pouze do něho.

83. Třinečtí přicházejí o míč ve středu pole - Pilař se žene dopředu, Lipčák jeho střelu vyráží. Fischer sice hlavou usměrňuje míč k tyči, jenže předtím se ho dotýká rukou. Branka neplatí.

85. Chlebek nachází centrem Onuchukwua, jenže ten nemá dostatek prostoru a času na lepší zakončení.

87. Z levé strany centruje Martinčík, Onuchukwu zblízka hlavičkuje jen do brankáře, který si připisuje svůj nejlepší zákrok zápasu.