Třinečtí v derby stáhli manko

(16.02.2016) Výborným výkonem v závěru utkání dokázali naši fotbalisté stáhnout dvoubrankové manko v zápase proti Frýdku-Místku. Při troše štěstí mohli domácí i vyhrát, přesto výsledek 2:2 je zasloužený pro obě strany.

příp., úterý 16.2.2016
2:2
(0:0)
MFK Frýdek-Místek
Branky: 48. Petr Hošek (0:1), 64. Erik Ujlaky (0:2), 72. Peter Kučera (1:2), 76. René Dedič (2:2). Rozhodčí: Zbyněk Proske - Radek Kotík, Valter Boček. Žluté karty: Muamer Avdič - Matej Ižvolt.
FK Fotbal Třinec:
1. poločas: Jiří Adamuška - Pavel Malcharek, Djika Douglas, Tomáš Benetka, Filip Tomovič, Martin Janošík, Imrich Bedecs, Martin Motyčka, Muamer Avdič, Jakub Teplý, Marek Čelůstka.
2. poločas: Pavel Rohel - Djika Douglas, Muamer Avdič, Michal Velner, Lukáš Salachna, Jiří Janoščín, Jaroslav Málek, Martin Samiec, Miroslav Ceplák, René Dedič, Peter Kučera. Trenér: Karel Kula.
Počet diváků: 50

Derby téměř se vším všudy nabídl úterní zápas na umělém trávníku v Třinci. Oba trenéři nasadili to nejlepší, co měli k dispozici. Utkání mělo náboj již od úvodních minut. Na fotbalistech bylo vidět, že si nic nedarují, šli do všech soubojů naplno. Bohužel v první půli scházela ke gólové radosti přesnější finální fáze.

Už ve 12. minutě mohli jít do vedení hosté, jenže po přihrávce Švrčka a gólové střele Hoška famózně zasáhl brankář Adamuška.

Třinecký gólman měl i trochu štěstí, to když ve 27. minutě se po centru Ujlakyho opřel do míče Švrček a Adamušku zachránila od gólu levá tyč.

Valcíři překonali třineckého brankáře až po změně stran. Nejprve ve 47. minutě Petr Hošek orazítkoval tyč brány, kterou střežil ve druhém poločase Pavel Rohel. O minutu později si naběhl na centr Ujlakyho z pravé strany a nikým nestrážený uklidil míč do odkryté branky.

Ještě hůř to vypadalo s našimi fotbalisty v 64. minutě, poté co Hošek krásnou průnikovou přihrávkou vysunul Erika Ujlakyho, ten se o pár kroků později zjevil sám před Rohelem a technickou střelou překonal třineckého brankáře.

Domácí se nevzdali a v 72. minutě se dočkali prvního úspěchu. Přímý kop Salachny našel ve vápně stojícího Petera Kučeru, který jen nastavil nohu a usměrnil míč za záda bezmocného Penksy.

O tři minuty později mohlo být vyrovnáno, Salachna zakončil svůj průnik po pravé straně prudkou střelou, Penksa míč vyrazil pouze před sebe, jenže vzápětí vyrazil i dorážku dobíhajícího Douglase.

Co nevyšlo Salachnovi s Douglasem, to vyšlo Renému Dedičovi. Třinecký útočník nejprve vyhrál osobní souboj s Peciarem, následně z levé strany vběhl do vápna, položil si frýdecko-místeckého brankáře a umístil balón do prázdné branky.

Utkání nakonec mohlo skončit vítězstvím obou týmů. Nejprve po centru z levé strany Hošek hlavou minul pravý horní růžek třinecké branky. V závěru pak nebezpečný přízemní centr Janoščína skluzem neuklidil Douglas.

Třetí derby utkání v ročníku 2015/2016 skončilo zaslouženou remízou 2:2. Další těžký zápas čeká naše fotbalisty v sobotu, kdy budou soupeřem slovenského Ružomberku, pro kterého to bude generálka před startem jarní části Fortuna ligy.