V hutnickém derby hrály prim Vítkovice

V hutnickém derby hrály prim Vítkovice

(02.07.2020) V dohrávaném zápase fotbalisté posledních Vítkovic pokořili v sousedském derby Třinec a vrátili mu i s úroky prohru z prvního vzájemného utkání v letošní sezoně.

25.kolo, čtvrtek 2.7.2020
MFK Vítkovice
5:2
(2:1)
FK Fotbal Třinec
Branky: 10. Buchvaldek, 41. Motyčka, 47. Chvěja, 84. Kania, 90. Matoušek – 17. a 69. Valenta. Rozhodčí: Dorušák – Hájek, Horák. ŽK. Matoušek, Russmann, Celba – Cienciala, Kušnír.
MFK Vítkovice: Květon – Celba, V. Cverna (77. Helebrand), Plesník, Russmann – Ožvolda (85. Dziuba) – Buchvaldek (61. Matoušek), Motyčka (61. Macej), Chvěja, Kania – Martišiak (77. Bolf). Trenér: Smetana.
FK Fotbal Třinec: Chmiel – Omasta, Kušnír, Šuľa, Janoščín – R. Vaněk I. (61. Samiec), Machalík (46. Weber) – Hlúpik, J. Valenta, Puchel (67. Wojnar) – Akulinin (40. Cienciala).Trenér: Habanec.
Počet diváků: 300

Komentář k zápasu

Hutnické derby je pro řadu aktérů prestižní. Modrobílý dres v minulosti oblékali například třinecký sportovní manažer Marek Čelůstka, současný brankář Třince číslo jedna František Chmiel a záložník Richard Vaněk.

Červené barvy pro změnu vyznávali kouč Vítkovic Ondřej Smetana a fotbalisté Martin Motyčka, který byl dlouholetým třineckým kapitánem, Lukáš Buchvaldek a Josef Celba.

Naposledy se Vítkovice a Třince střetly v zimě, přípravné měření sil skončilo jednoznačným vítězstvím Vítkovic v poměru 5:0.

Ostravané, kteří v předposledním domácím klání sezony mohli uživit naději na záchranu pouze v případě vítězství, začali lépe.

Proti Chvějovi spolehlivě zasáhl brankář Chmiel, ale akce pokračovala a po centru ze strany hlavou přesně zakončil extřinecký Buchvalcdek – 1:0.

Chvíli poté Třinečtí zahrávali tři rohové kopy za sebou. Po druhém míč skotačil po brankové čáře, třetí rohový kop v podání Puchela přesnou hlavičkou zúročil Valenta – 1:1.

Krátce nato se ve středu hřiště zmocnil míče extřinecký Motyčka. Navedl si míč do střelecké pozice a přibližně z 25 metrů vypálil těsně nad břevno.

Před pauzou Ostravané udeřili ze standardní situace. Centr do pokutového území kapitán Cverna vrátil na malé vápno, k míči se nakonec dostal Motyčka a napálil ho pod břevno – 2:1.

Jak třinečtí fotbalisté první poločas špatně skončili, tak druhé dějství špatně začali. Neuhlídali Chvěju, který se dostal za obranu a posléze prostřelil Chmiela – 3:1.

Kontaktní gól měl na kopačce Valenta, ale po Puchelově zpětné nahrávce z hranice velkého čtverce těsně minul tyčku.

Zanedlouho neuspěl Puchel, ale posléze se po standardní situaci podruhé v utkání hlavou prosadil Valenta – 3:2.

Dvě minuty poté po nahrávce Kani zblízka zakončoval Macej. Ke smůle domácích nastřelil jednoho ze dvou beků Třince, od něhož se míč odrazil těsně nad břevno.

Čtvrtého úspěchu se Ostravané dočkali poté, co nikým neatakovaný Kania přesprintoval s míčem takřka přes celé hřiště a neomylně zakončil ke vzdálenější tyči – 4:2.

Poslední slovo měl v nastaveném čase střídající Matoušem, po centru Kani z levé strany hlavou uzavřel na konečných 5:2.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Baník uštědřil Třinci těžký knock-out

Osmigólový příděl si ze hřiště ostravského Baníku odvezli fotbalisté Třince. Ve druhém poločase herně naprosto zkolabovali, inkasovali hrozivých šest branek.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál