Vítězná série na Žižkově přerušena

(03.05.2015) Devět let čekali fotbalisté Žižkova na skalp třineckého mužstva na vlastním trávníku. Podařilo se jim to až dnes, když od úvodní minuty měli zápas ve své moci a zaslouženě vyhráli 2:0. Dvěma góly se na domácím úspěchu přičinil Josef Bazal.

25.kolo, neděle 3.5.2015
FK Viktoria Žižkov
2:0
(1:0)
Branky: 4. Josef Bazal (1:0), 63. Josef Bazal (2:0). Rozhodčí: Pavel Královec – Václav Štěrba, Petr Kotalík.
FK Viktoria Žižkov: Tomáš Holý – Patrik Dressler, Ondřej Karafiát (46. Marcel Šťastný), David Hovorka, Lukáš Bartošák – Tomáš Souček – Josef Bazal, Miroslav Podrazký, Zdeněk Folprecht (88. Tadeáš Madej) – Igor Súkenník, Josef Marek (68. Daniel Černý). Trenér: Jindřich Trpišovský.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček – Tomáš Matoušek, Benjamin Vomáčka, Marek Čelůstka, Lukáš Kubáň (46. Michal Velner) – Václav Tomeček, Martin Motyčka, Michael Hupka, Jiří Janoščín (46. Pavel Malíř, 58. Marek Gajdošík) – Pavel Malcharek, Petr Joukl. Trenér: Marek Kalivoda.
Počet diváků: 1311

Třinečtí chtěli od úvodních minut hrát ze zabezpečené obrany, jenže problém nastal už ve čtvrté minutě, kdy se ve vápně obtočil kolem třineckého hráče Josef Bazal a střelou pod horní tyč otevřel skóre utkání.

O pět minut později Třinečtí faulovali před vápnem a domácí kapitán Miroslav Podrazký z přímého kopu orazítkoval břevno Palečkovy brány.

Ve 31. minutě si naběhl z pravé strany za obranu Súkenník a pumelicí donutil k reflexivnímu zákroku třineckého gólmana. Výčet šancí zakončí závěr první půle a Podrazkého druhý pokus z přímého kopu, který dopadl o trochu hůř než ten první.

Třineckého trenéra průběh prvního poločasu naštval a o přestávce udělal dvě změny, poslal na hřiště Malíře s Velnerem a právě po centru Malíře se k hlavičce před vápnem dostal Malcharek a moc nechybělo, aby přeloboval dvoumetrového brankáře Holého.

Co nedokázali Třinečtí, to se podařilo domácím v 63. minutě, když se po přihrávce Súkenníka z pravé strany ocitl na levé polovině vápna zcela volný Josef Bazal a bývalý Slávista nedal Palečkovi šanci.

Slezskému týmu mohl vykřesat naději po rohovém kopu hlavičkující kapitán Vomáčka, ale jeho gólovou příležitost vyrazil rukavicemi brankář Holý.

V závěru utkání šli Třinečtí do přečíslení dva na jednoho, Gajdošík obstřelil brankáře, ale trefil pouze tyč. Dorážející Matoušek hlavičkoval do prázdné brány z offsidu a definitivně rozhodl o osudu dnešního utkání.