Z Katovic bez vstřeleného gólu

(15.07.2015) Dvě inkasované branky po centrech ze strany rozhodly o vítězství druholigového polského celku v přípravném utkání na stadionu v Katovicích. Třinečtí si vytvořili především v prvním poločase několik slibných příležitostí, ale gól se jim vstřelit nepodařilo a prohráli 0:2.

přát., středa 15.7.2015
GKS Katowice
2:0
(2:0)
Branky: 15. Grzegorz Goncerz (1:0), 41. Povilas Leimonas (2:0).
FK Fotbal Třinec:
1. poločas: Lukáš Brych – Petr Joukl, Benjamin Vomáčka, Pavel Hloch, Tomáš Knötig – Imrich Bedecs, Lukáš Salachna – Pavel Malcharek, Václav Mozol, Václav Tomeček – Tomáš Dočekal
2. poločas: Václav Bruk – Michal Velner, Marek Čelůstka, Benjamin Vomáčka (67. Pavel Hloch), Jiří Janoščín – Martin Motyčka, Martin Samiec – Pavol Zimka (75. David Martynek), Jaroslav Málek, Miroslav Ceplák – René Dedič
Počet diváků: 450

Třinecký celek naskočil do zápasu proti bývalému účastníkovi Poháru UEFA s hráči, kteří by v Třinci měli působit v podzimní části Fotbalové národní ligy.

Tým trenéra Marka Kalivody se po úvodním oťukávaní osmělil a začal zlobit před katovickou bránou. Nebezpeční byli především hlavičkující Dočekal, ze střední vzdálenosti střílející Bedecs, nebo nebezpečně zakončující Malcharek, bohužel ani jeden v první půli nedokázal překonat velmi dobře chytajícího brankáře Kuchtu.

To domácí uspěli po dvou centrech. V 15. minutě domácí nakopli balón z pravé strany ke vzdálenější tyči, kde číhal útočník Grzegorz Goncerz a přesnou hlavičkou nedal brankáři Brychovi žádnou šanci.

Podobná situace, akorát z druhé strany se opakovala ve 41. minutě. Z přímého kopu Pietrzak načechral balón před malé vápno, tam si nejlépe vyskočil Litevec Povilas Leimonas a ráznou hlavičkou vstřelil druhou branku Katovic.

O přestávce došlo v obou týmech k několika změnám. Třinecký trenér vyměnil skoro celou jedenáctku, zůstal pouze obránce Vomáčka. Bohužel druhá jedenáctka na výkon spoluhráčů nenavázala, třinecká hra byla pomalejší, nepřesná a moc šancí na změnu skóre nenabídla.

Za pozornost stojí střely ze střední vzdálenosti v podání Motyčky nebo Málka, které minimálně vystrašily gólmana Dobrolinského. Na druhé straně hrozil před třineckou bránou Franczak, ale ani on už dvoubrankový náskok polského celku nezměnil.

Družina osmého celku druhé polské nejvyšší soutěže zaslouženě v utkání zvítězila, zároveň Třinci ukázala, na čem ještě musí do začátku soutěžního ročníku zapracovat.