Zápas s Opavou rozhodl úvod

(30.06.2012) Úvodní minuty rozhodly o vítězi utkání mezi Opavou a Třincem. Žlutomodrý Lokša byl v 7. a 14. minutě důraznější v hlavičkovém souboji, dvakrát překonal třineckého gólmana a domácí zvítězili 2:0.

přát., sobota 30.6.2012
Slezský FC Opava
2:0
(2:0)
Branky: 7. Radovan Lokša (1:0), 14. Radovan Lokša (2:0).
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák - Petr Lisický, Petr Cigánek, Michael Hupka (46. Marek Švábík), Daniel Klimas (46. Marek Samek) - Pavel Malíř (46. Tomáš Matoušek), Miroslav Ceplák (46. Petr Joukl), Martin Motyčka, Ondřej Byrtus (46. Marek Machala) - Lukáš Matúš, Tomáš Gavlák.
Počet diváků: 0

Do utkání vstoupili v lepším rozpoložení domácí fotbalisté. Ti už měli v nohách jedno přípravné utkání s Dubnicí.

Žlutomodrým se vydařil vstup do zápasu. Už v sedmé minutě zužitkoval centr Sedláčka hlavičkující Lokša a poslal Opavu do vedení. O dalších sedm minut později už to bylo 2:0. Roli centrujícího si zahrál Šrom, střelec byl stejný jako v prvním případě. Lokša - 2:0.

S chutí hrající Opava si vytvořila i další šance. Proti akci Šroma výborně zasáhl Lipčák a stejný gólman si poradil i s nepříjemným pokusem Sedláčka. Opavský Květoň moc práce neměl. Trochu trmy vrmy vyvolala akce Malíře a závar před opavskou brankou, ze kterého gól nepadl.

Po změně stran oba trenéři prostřídali své jedenáctky, poslali na hřiště mladé hráče a hra trochu ztratila ze své atraktivity. Vyrovnaný souboj ve středu hřiště nabídl divákům pouze pár pološancí. Na třinecké straně je měli Matúš a Machala, na opačné straně selhali Schaffartzik s Cudrákem. I díky tomu utkání skončilo vítězstvím Opavy 2:0.