Zdolán poslední domácí soupeř v přípravě

(24.02.2016) Třinečtí fotbalisté v posledním domácím utkání zimní přípravy udolali účastníka MSFL z Hlučína 2:1. O výsledku rozhodli už v prvním poločase, kdy si vytvořili po gólech Čelůstky a Teplého dvoubrankový náskok.

přát., středa 24.2.2016
2:1
(2:0)
FC Hlučín
Branky: 5. Marek Čelůstka (1:0), 24. Jakub Teplý (2:0), 75. Erik Talián (2:1). Rozhodčí: Ondřej Cieslar - Jan Sivera, Marian Svoboda. Žluté karty: Erik Talián, Tomáš Dostál (Hlučín).
FK Fotbal Třinec:
I. poločas: Pavel Rohel – Michal Velner, Marek Čelůstka, Muamer Avdič, Martin Janošík – Martin Motyčka, Martin Samiec – Jakub Teplý, Douglas Djika, Miroslav Ceplák – René Dedič.
II. poločas: Jiří Adamuška – Tomáš Benetka, Peter Kučera (52. Martin Samiec), Imrich Bedecs, Jiří Janoščín – David Martynek, Jaroslav Málek, Marcin Žyla, Filip Tomovič – Pavel Malcharek, Mario Latocha.
Trenér: Karel Kula.
Počet diváků: 30

Trenéři dali v utkání příležitost dvaadvacítce hráčů. Prostor k odpočinku dostali brankář Lukáš Paleček, obránce Pavel Hloch, záložníci Petr Joukl s Lukášem Salachnou a útočník Marek Szotkowski.

Úvod utkání se domácím vydařil. Už v páté minutě se po rohovém kopu Cepláka prosadil ve vápně Marek Čelůstka a otevřel účet zápasu.

Ještě lépe to vypadalo pro hráče v červených dresech ve 24. minutě. Po rohovém kopu Djiky Čelůstka procpal míč do malého vápna k volnému Jakubu Teplému, a ten nedal Hampelovi v hlučínské bráně šanci.

Hlučín měl šanci snížit po půl hodině hry, ale střelu Hanuse po Galvasově centru výborně zneškodnil brankář Rohel.

Do druhého poločasu poslali domácí trenéři zcela novou jedenáctku, ale po ostrém skluzu extřineckého Dostála musel do nemocnice kapitán juniorského celku Peter Kučera.

Potěšit ho mohl při cestě do šatny Tomovič, ale jeho střelecký pokus zlikvidoval hlučínský brankář Hlaváč.

Utkání nakonec skončilo jednobrankovým rozdílem, neboť po chybě jednoho z obránců pelášil sám na třineckou branku Erik Talián, přízemní střelou k bližší tyči poprvé překonal Adamušku a stanovil konečné skóre na 2:1.

Třinecká družina už má před sebou pouze jedno přípravné utkání. V neděli dopoledne se na hřišti v Olomouci utká s druholigovým béčkem Sigmy.