Žižkov prolomil sérii modrých dresů

(21.05.2011) Jeden gól, tři nastřelené tyče a spousta zahozených příležitostí, to je dnešní bilance Třince. Naopak Žižkovští ze spousty příležitostí využili čtyři a díky výborně zvládnutým standardkám a brejkům si odvezli z Třince všechny body.

27.kolo, sobota 21.5.2011
1:4
(1:1)
FK Viktoria Žižkov
Branky: 8. František Hanus (1:0), 40. Tomáš Dočekal (1:1), 56. Tomáš Dočekal (1:2), 72. Igor Súkenník (1:3), 78. Igor Súkenník (1:4). Rozhodčí: Pavel Franěk - Dušan Pospíšil, Drahoslav Handlíř. Žluté karty: Patrik Siegl, Martin Minarčík - Petr Zapalač.
FK Fotbal Třinec: Martin Lipčák - Petr Lisický, Michael Hupka, Daniel Rehák, Martin Minarčík - Pavel Malíř, František Hanus (73. Patrick Oboya), Patrik Siegl, Miroslav Ceplák - Tomáš Mrázek, Martin Surynek. Trenér: Ľubomír Luhový.
FK Viktoria Žižkov: Štěpán Kolář - Mateusz Slodowy, Tomáš Procházka, Michal Kropík, Pavel Čermák - Igor Súkenník, Adam Mójta (70. Jiří Bořil), Marcel Šťastný, Petr Zapalač - Richard Kalod (81. Jiří Mašek), Tomáš Dočekal (89. Jiří Musil). Trenér: Martin Pulpit.
Počet diváků: 705

Velké starosti měl před utkáním domácí trenér Lubomír Luhový. Ten musel lepit sestavu po zraněných a vykartovaných hráčích. Nakonec mu z tradiční dvacetičlenné soupisky zbylo na střídání zdravé trio Chlebek, Byrtus, Bruk. Navíc někteří v základu nastoupili se šrámy.

Lepší vstup do zápasu si domácí fotbalisté nemohli přát. Už v 5. minutě mohl otevřít skóre nůžkama Hanus, netrefil. O tři minuty později se už míč po centru Malíře dostal k Miroslavu Ceplákovi, který z voleje nasadil jesličky brankáři Kolářovi.

Šance na straně Třince pokračovaly. Ve 12. minutě Siegl z pětadvaceti metrů o pár centimetrů netrefil bránu, o pět minut později byl v šanci Lisický a ve 20. minutě Hanus ze střední vzdálenosti trefil břevno, Mrázek pak z dorážky minul bránu. Kdyby to bylo 3:0, nikdo by se nemohl divit.

Třinečtí v tvorbě šancí pokračovali. Surynkův centr neusměrnil do brány Mrázek, Siegl z hranice vápna trefil tyč a Ceplák z podobné pozice netrefil bránu.

Když domácí nedávali, přišel trest ze strany Žižkova. Rohový kop na který si nejlépe naskočil červenobílý Tomáš Dočekal a hlavou k levé tyči vyrovnal na 1:1.

fotbal nahoru dolů pokračoval i po změně stran. Domácí hrozili centrovanými míči ze strany, hosté naopak ze standardek a brejků. V 57. minutě se po rychle rozehraném autu dostal k míči Tomáš Dočekal a druhým gólem v zápase přisoudil vedení na stranu Žižkova.

Druhý gól ho nabudil a vzápětí se dostal do dalších dvou příležitostí. V obou případech jeho střelu resp. rybičku brankář Lipčák chytil.

Třinecký gólman už nebyl tak úspěšný proti pokusům Igora Sukenníka. Ten se v poslední dvacetiminutovce dostal ve vápně dvakrát nebezpečně k míči a byly z toho dva góly. V prvním případě prostřelil domácího brankáře střelou po zemi, ve druhém si ho položil a zakončil.

V závěru zápasu se domácí snažili ještě z výsledkem něco udělat, ale skóre 1:4 zůstalo na světelné tabuli i po závěrečném hvizdu.