Zvládli jsme to!

(02.05.2016) Naši fotbalisté navázali na poslední domácí vítězství proti Ústí nad Labem a v pondělní dohrávce doma zdolali stejným poměrem 2:0 Táborsko. O góly se postarali po centrech Jaroslava Málka Marek Čelůstka a Jiří Janoščín.

25.kolo, pondělí 2.5.2016
2:0
(1:0)
FC MAS Táborsko
Branky a nahrávky: 22. Marek Čelůstka (as. Jaroslav Málek, 1:0), 82. Jiří Janoščín (as. Jaroslav Málek, 2:0). Rozhodčí: Jan Machálek - Radek Kotík, Ondřej Pelikán. Žluté karty: Imrich Bedecs, Marek Čelůstka - Pavel Pilík, Jan Juroška, Peter Mráz.
FK Fotbal Třinec: Lukáš Paleček - Michal Velner, Marek Čelůstka, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín - Martin Motyčka, Lukáš Salachna - Pavel Malcharek (81. Pavel Hloch), Jaroslav Málek, Martin Janošík (76. Petr Joukl) - René Dedič (65. Marek Szotkowski). Trenér: Karel Kula.
FC MAS Táborsko: Michal Toma - Pavel Pilík (56. Jan Stoszek), Ivan Ciferský, Ondřej Běloušek, Jan Juroška - Peter Mráz - Elvist Ciku (86. Bojan Dordič), Aleš Nešický, Martin Kučera (76. Tomáš Valenta), Maritn Sladký - Zdeněk Linhart. Trenér: Petr Frňka.
Počet diváků: 380

Táborsko oslabené o tři hráče základní sestavy pro karetní tresty přijelo do Třince s cílem vyvézt aspoň bod. Domácí však na ně nebrali ohled a od úvodních minut se pustili s velkou vervou do svého soupeře.

Už v 8. minutě utekl táborským obráncům Dedič, bohužel neposedný míč napálil pouze vedle Tomovy brány.

O něco lepší to bylo ve 22. minutě, kdy si na rohový kop Málka počíhal na zadní tyči obránce Marek Čelůstka a placírkou otevřel skóre utkání.

U domácích mohlo být o dvě minuty později ještě veseleji. Centr Janošíka z levé strany si ve vápně zpracoval Dedič a střelou z otočky jen těsně minul táborskou bránu. Gól se nepodařilo vstřelit domácím ani v závěru poločasu, kdy po dalším výborném centru Janošíka zůstal u vzdálenější tyče zcela volný Malcharek, bohužel míč do odkryté brány nedokázal uklidit.

Táborsko v první půli téměř vůbec neohrozilo třineckou branku, po změně stran to bylo podobné. To v 50. minutě protáhl Tomu krásnou střelou z hranice vápna Málek, dorážka Janošíka letěla vysoko nad.

Třinečtí chtěli co nejdříve přidat pojišťující druhý gól, ale ve dvou případech neuspěl Málek. Ujala se až akce z 82. minuty, která dala domácím jistotu tří bodů. Hráči v červených dresech rozehráli rychlý brejk, který zakončil technickou střelou nad padajícím Tomou krajní obránce Jiří Janoščín.

Nakonec nemuselo zůstat u dvou gólů, protože vzápětí měl šanci na navýšení skóre Szotkowski, ale útočník původem z Jablunkova nezužitkoval krásnou přihrávku Velnera z pravé strany.

Fotbalisté Třince udělali vítězstvím 2:0 klíčový krok k záchraně, poslední Olomouci se vzdálili na rozdíl devíti bodů a stále mohou myslet na umístění v horní polovině tabulky. Na sedmé Táborsko ztrácí pouhé čtyři body.