Preview k zápasu

Třinec cestuje do Tábora

sobota 30. března. 2019 | Igor Mainka
První a jediná jarní reprezentační přestávka je za námi a před námi duel na půdě neoblíbeného Táborska. Naši fotbalisté se pokusí zlomit nepříznivou jihočeskou kletbu. Utkání pod vedením elitního rozhodčího Pavla Královce startuje v neděli v 15 hodin.

Do duelu vstoupí v roli favorita domácí celek. Přestože je v tabulce až na čtrnáctém místě, na jaře dokázal získat už čtyři body za vítězství ve Vlašimi a remízu s Jihlavou. Jedinou prohru zaznamenal na půdě regionálního rivala z Vítkovic, kde Ostravanům podlehl 1:0.

V posledním utkání ve Vlašimi sahal tým bývalého trenéra Žižkova Petra Mikolandy už od úvodu po třech bodech. Ve 13. minutě vedli Jihočeši po vlastním gólu Červaka a trefě Mponda 2:0, jenže domácí ve druhé půli dokázali vyrovnat na 2:2. O výhře Táborska rozhodl nastavený čas, brejková situace, kterou přesně zakončil Jiří Valenta.

To naši borci tolik štěstí neměli. V domácím duelu se Znojmem sice vedli po gólu Omasty 1:0, ale Jihomoravané dokázali do konce první půle ještě vyrovnat. Po změně stran sice byli naši hráči lepší, jenže kýžený druhý gól už nevstřelili, přesto si připsali první jarní bod.

Trenér Petr Mikolanda bude moci využít služeb Christiana Frýdka a Martina Ngimbiho, kteří v minulém zápase stáli pro čtyři žluté karty. Třinecký celek bude pro utkání téměř v kompletní sestavě.

Poslední zápas

FK FOTBAL TŘINEC – 1. SC Znojmo FK 1:1 (1:1)

Branky: 24. Omasta – 36. Dramé. Rozhodčí: Nenadál – Pelikán, Batík. Žluté karty: Lupták, Bedecs, Klec, Kušnír – Kunca, Avdič. Návštěva: 436 diváků.

FK Fotbal Třinec: Bárta – Lupták (46. Janošík), Kušnír, Bedecs, Janoščín – Buchvaldek, Weber, Klec, Cienciala (75. Schwendt) – Omasta – Hapal (81. Dedič). Trenér: Jiří Neček.

FC Sellier & Bellot Vlašim – FC MAS Táborsko 2:3 (0:2)

Branky: 52. Selemani, 74. Šabanov – 5. vlastní Červak, 13. Mpondo, 90+4. Valenta. Rozhodčí: Ginzel – Pospíšil, Melichar. Žluté karty: Červak, Kučera – De Almeida. Návštěva: 720 diváků.

FC MAS Táborsko: Šiman – Hasil, Kučera (79. Schramhauser), De Almeida, Klusák – Valenta, Pilík, Pfeifer (58. Kopřiva), Březina – Čermák, Mpondo (62. Musiol). Trenér: Petr Mikolanda

Vzájemné zápasy

Velkou roli v soubojích mezi Třincem a Táborskem hrálo domácí prostředí. Táborsko dokázalo v Třinci pouze dvakrát remizovat, Třinec ještě nikdy na půdě jihočeského celku nebodoval.

Paradoxně v podzimním vzájemném utkání Slezané získali první bod v sezóně, když s Táborskem remizovali 1:1. Skóre otevřel důrazem v pokutovém území Reintam, v závěru první půle krásnou střelou vyrovnal nejmladší z rodu Frýdků Christian.

Poslední vzájemné utkání

FK FOTBAL TŘINEC – FC MAS Táborsko 1:1 (1:1)

Branky: 12. Reintam – 41. Frýdek. Rozhodčí: Adámková – Novák, Dresler. Žluté karty: Joukl, Vaněk – Ndiyae, Ngimbi, Navrátil. Návštěva: 620 diváků.

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Kušnír, Mravec, Reintam, Ilko – Schwendt (55. Joukl), Vaněk, Janošík (84. Čelůstka), Šumbera – Samiec, Dedič (78. Hejný). Trenér: Jiří Neček.

FC MAS Táborsko: Toma – Navrátil, Kučera, Ngimbi, Klusák – Šandera, Frýdek – Ndiaye (78. Musiol), Kopřiva, Pilík (46. Pfeifer) – Vandas (84. Prošek). Trenér: Kamil Tobiáš.

Zajímavosti

• Utkání bude řídit nejlepší český rozhodčí Pavel Královec, který je členem rozhodcovské skupiny UEFA Elite. Ta dostává na starost nejprestižnější evropské zápasy. V letošním ročníku druhé ligy řídil pouze jedno utkání, Táborsko v něm prohrálo doma s Chrudimí 0:1.
  • Pokud se chcete zápasu zúčastnit aktivně, můžete využít výjezdu s fanklubem. Sraz je na zastávce Třinec – Centrum ve 4 hodiny ráno. Více informací naleznete na facebookové stránce Fans Fotbal Třinec.

Program 20. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY