Aktuální zprávy

Třinečtí fotbalisté vyhráli Gamisport Cup

úterý 17. prosince. 2019 | Roman Baselides
Tak to se jim povedlo! Šestice třineckých fotbalistů (Ondřej Bocek, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín, Martin Samiec, Tomáš Wojnar a Tomáš Omasta) vyhrála pátý ročník Gamisport Cupu – mezinárodního halového turnaje v malé kopané.
Tým fotbalistů s názvem Frocani procházel dvoudenním kláním doslova jako nůž máslem. Neokusil hořkost porážky, pouze dvakrát remizoval a cestou za titulem složil několik mužstev specializujících se na futsal – mimo jiné Šlosoře – tým složený z druholigových futsalistů Třince. „Škoda, že jsme se s nimi nesetkali až ve finále,“ litoval Imrich Bedecs, s 16 góly nejlepší střelec turnaje.

Futsalový míč, ale velké branky. Tak, jaké to bylo?

Většina z nás na takovém turnaji hrála poprvé. Premiéru jsme měli i v tomto složení. Netušili jsme, jakou turnaj bude mít úroveň. Musím říct, že to bylo takové příjemné zpestření, bylo to rozhodně lepší než běhat venku.

Zpočátku jste měli problémy s tím, když proti vám soupeři hráli power-play. Později jste si na to zvykli.

Jasně. Futsalisté nám to komplikovali, uměli hrát bez brankáře. Vědí, jak to mají hrát a když si to nachystají, bylo pro nás opravdu těžké.

Jak jsi zvládl dvoudenní turnaj?

Musím přiznat, že mě bolí úplně všechno. Hlavně záda. Jsme zvyklí na přírodní trávu, povrch v hale je úplně jiný. Kolena a záda dostanou zabrat.

Hráli jste se sporttestery. Jak dlouho už trénujete?

Už dva týdny máme individuální přípravu. Trenér nám řekl, že pokud si budeme chtít jít zahrát, že můžeme, že se to bude počítat místo tréninku.

Co říkáš na třinecké derby s místními druholigovými futsalisty?

Myslím si, že to byl asi nejtěžší zápas celého turnaje. Škoda, že jsme na ně narazili už ve čtvrtfinále. Jak říkám, byl to pro nás nejnáročnější duel na turnaji. Je mi jasné, že kluci nebyli spokojení s tím, že vypadli už ve čtvrtfinále. Setkat se ve finále by bylo moc pěkné. Bohužel, los byl nepřejícný.

Třineckým futsalistům jsi dal několik branek a nakonec jsi se s Markem Neumannem stal se 16 trefami nejlepším střelcem turnaje.

Šestnáct gólů? To jsem ani netušil. Napadalo mi to tam jenom v tom jednom zápase, jinak ani moc ne.

Nejde se nezeptat na váš název – Frocani. Kdo to vymyslel?

Nevím, jak to říct. Má to spojitost s naší kabinou. Znají to současní i bývalí třinečtí fotbalisté. Víc bohužel opravdu prozradit nemůžu.

Aktuálně

Aktuality

Hráč a trenér sezóny F:NL

Jako každý rok proběhlo tradiční hlasování kapitánů a koučů všech klubů, kteří ze svých řad vybrali nejlepšího hráče a trenéra sezóny. Trenérem sezóny se stal Richard Dostálek (FC Zbrojovka Brno). Vítězem mezi hráči byl vybrán Jakub Řezníček, který dopomohl Brnu k okamžitému návratu mezi českou elitu sedmnácti vstřelenými brankami. V této anketě bodoval i náš Lukáš Kania. Blahopřejeme! Hráč a trenér sezóny F:NL

19. 5. 2022, 22:58

POSLEDNÍ DVA ZÁPASY ZDARMA

Na poslední dva domácí zápasy jarní části F:NL bude v TŘINCI vstup zdarma. Sobota 30.4. v 10:15 hodin s Příbrami/ Středa 11.5. v 17 hodin s MFK VYŠKOV / Věříme, že nás přijdete podpořit.

30. 4. 2022, 09:04