• Vítejte na novém webu FK Fotbal Třinec!
Preview k zápasu

Třinec míří na Vysočinu. Vyzve ho Jihlava

čtvrtek 08. dubna. 2021 | Redakce
Který mančaft si připíše do tabulky premiérové tři body v jarní části Fortuna:Národní ligy? Odpověď na tuto otázku dá zítřejší duel, v němž se od 16 hodin střetnou celky Jihlavy a Třince.

Omlazená Vysočina pod taktovkou trenéra Křečka prozatím nedokázala ustálit svou výkonnost. V jarní premiéře se rozešla smírně s Vyšehradem, v dalších třech duelech nezabodovala a je bezprostředně ohrožená sestupem.

V podobné situaci se nachází rovněž fotbalisté Třince. Svěřenci trenéra Františka Straky dokázali ze čtyř utkání vytěžit dva body za domácí remízy s Varnsdorfem a Duklu Praha, proti které ukončili střelecké trápení.

Jihlava s 16 body klesla na předposlední příčku, když se před ní dostaly týmy Blanska a Táborska. Třinec je s 17 body desátý, za devátým Varnsdorfem zaostává o dva body, osmá Dukla jich má 21.

Vzájemná bilance hovoří jednoznačně ve prospěch Jihlavy, která rozhodně není oblíbeným protivníkem Třince. Vloni Slezany porazila 1:0 a doma 2:0, v letošní sezoně jim připravila nejtěžší porážku na domácím trávníku za několik posledních desetiletí.

Na podzim jsme prohráli 0:5, takže Jihlavě máme co vracet. Jihlava je na tom bodově podobně jako my. Pokud budeme hrát tak bojovně a zodpovědně jako jsme hráli proti Dukle, vítězství už konečně musí přijít. Pokud kluci k utkání přistoupí stejně jako k zápasu s Duklou, o úspěch nemám strach. Nesmíme však ustoupit z cesty, po které jsme se vydali,“ řekl třinecký asistent trenéra Tomáš Jakus.

Na půdě neoblíbeného soupeře se Třinečtí pokusí ukončit šestizápasovou sérii bez výhry. Pomůže jim k tomu středopolař Richard Vaněk, který se vrací po jednozápasovém trestu za čtyři žluté karty.

Aktuálně

Aktuality

Sledujte dnešní utkání

17. kolo: 9. 4. 2021 - FC Vysočina vs. FK Fotbal Třinec můžete sledovat zde.

9. 4. 2021, 10:54

stream ŽIVĚ

Živý přenos 16. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY FK Fotbal Třinec – FK Dukla Praha můžete sledovat díky STAR MEDIA na našem webu zde.

1. 4. 2021, 17:15